Jak schudnąć na wiosnę?

Planując dietę, trzeba uwzględnić wysiłek fizyczny, uzupełnianie płynów oraz odpowiednio dobrane pokarmy.

Niektórzy próbują drogi na skróty, stosują tabletki, balsamy, lub zioła. Inni próbują głodówki, a pozostali katują się na siłowni, nie zwracając uwagi na to, co jedzą. Którędy właściwe wiedzie droga ku smukłej sylwetce?

By skutecznie schudnąć, trzeba zwracać uwagę na to, co się je i w jakich ilościach. Zwolennicy szybkiego odchudzania stosują popularną głodówkę. Rezultat utrzymuje się krótko, a skutkiem ubocznym jest efekt jojo.

– Organizm odczuwa brak pożywienia, więc domaga się większej ilość wysokokalorycznych potraw. Część gromadzi jako zapas, ponieważ chce obronić się przed kolejnym brakiem pożywienia – mówi dietetyk Antoni Dudek. – Planując dietę, trzeba uwzględnić co najmniej trzy rzeczy: wysiłek fizyczny, uzupełnianie płynów oraz odpowiednio dobrane pokarmy.

Pij wodę

W trakcie odchudzania bardzo ważne jest regularne i częste picie płynów. Nie chodzi tutaj oczywiście o sok, czy herbatę, a wodę mineralną, najlepiej nie gazowaną.

– Powinno się pić około 30 mililitrów na kilogram masy ciała – mówi dietetyk. – Osoba, która waży około 50 kilogramów powinna dziennie wypijać co najmniej półtora litra wody.

Pić należy powoli, małymi łykami. Wówczas jest lepsze wchłanianie przez organizm. Szklanka wody powinna być opróżniana przez około 5 minut. Odpowiednie picie płynów ma duże znaczenie. Pić należy powoli, by nie łykać powietrza wraz z wodą.

Zgadzam się z tobą, moja dieta to ruch. Ruch jest dobry na wszystko, na zdrowie urodę, samopoczucie itp. tylko czasami opętuje nas lenistwo a to jest najgorszy nasz wróg. Dlatego trzeba mieć silną wolę i zmusić się do wysiłku fizycznego, ograniczyć cukry proste tj. batoniki, cukierki i inne rafinowane świństwa i oprócz świetnej figury i kondycji mamy dobre zdrowie. Chociaż uważam, że ludzie wolą iść na łatwiznę i na "skróty" się odchudzać co w konsekwencji prowadzi do wielu powikłań zdrowotnych nie zapominając oczywiście o efekcie jojo. Także brak wiedzy na temat odchudzania może mieć bardzo negatywne skutki. Więc zanim zaczniecie się odchudzać polecam przeczytać kilka poważnych książek, popartych wynikami naukowymi,:_usmiech:

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top