Co mi powiecie na temat II LO w Rzeszowie??

Co ci powiem ? TO CI POWIEM –> http://www.eforum.rzeszow.pl/ii-liceum-ogolnoksztalcace-vt309.htm

Ech… to jak walka z wiatrakami… ale zawsze musi się znaleźć jakiś donkiszot :P

Napewno nie do Ciebie , Moja Droga :)

A ja takich ludzi uważam za fałszywych,bo sądze,że tak naprawde tacy nie są.Chyba,że myślę o jakimś innym "modelu człowieka" .

W kazdej szkole trzeba sie uczyc w 2lo tez, czy to 1 klasa czy 2, z trzecia nie wiem jak bo dopiero przede mna :D ale nie jest zle, niektorzy ludzie sa totalnie zwariowani i warto dla nich chodzic do szkoly 8)

Jako absolwentka II LO mogę szczerze powiedzieć, że w tej szkole przeżyłam fantastyczne 3 lata i z żalem się z jej murami rozstawałam. Świetni ludzie i przyjemna atmosfera.

Cytat dobosia :
nie wiem czy to prawda, ale dotarły do mnie słuchy, że przez dwa lata jest raczej luźno, a w 3 klasie sobie przypominają o maturze i jest nauki duuużo.

O takiej sytuacji nie słyszałam. Być może zależy to od nauczyciela, na jakiego się trafi, ale raczej wątpię żeby ktokolwiek miał takie podejście.
Nauczyciele są bardzo różni, jedni wymagają więcej, drudzy mniej – jak wszędzie.
Generalnie rzecz biorąc – ciężko nie jest ;)

Z dostaniem się do szkoły też nie było problemów, przynajmniej za "moich czasów" (2002-2005) ;)

Również miałam zwrócić uwagę, że wątek o II LO został już założony, no ale może dziewczyna chciała bardziej aktualnych informacji po prostu…? ;)

Mam paru znajomych w 2 i z tego co widziałem słyszałem to jest ciekawie :D np: zjazd na ławce ze schodów i takie tam różne śmieszne rzeczy się dzieją. A nauki trochę jest….

Tak to świetna zabawa szczególnie że można zdenerwować nauczycieli :>.
a i ubaw niezły :P

Tylko pamiętaj trzymaj się nóg ławki bo jak już zjedziesz na pół piętro to możesz z niej wylecieć :lol:

Moi znajomi , co tam poszli, bardzo sobie ją chwalą.

hmm nie wiem, czy znowu tak ciężko sie dostać. Wg mnie tak samo jak w 4lo (przynajmniej teraz). Wiele moich kolegów i koleżanek tam poszło w tym roku , więc mogę powiedzieć, że chodzą do tej szkoły fajni ludzie :D

Co do poprzednich lat, to muszę się zgodzić :grin:

hmmm nie zauważyłaś, że nikt się nie wypowiada w tym temacie z 2lo tylko my – z 4lo :wink: ?

ja słyszałam, że ciężko się dostać, ale szkoła ponoć bardzo fajna i jak się już człowiek dostanie to jest luz.
i znajomi też zadowoleni.

nie wiem czy to prawda, ale dotarły do mnie słuchy, że przez dwa lata jest raczej luźno, a w 3 klasie sobie przypominają o maturze i jest nauki duuużo.
ale popatrzmy z jakim skutkiem matury zdają, chyba najlepiej w Rzeszowie było?:D
nie wiem czy w tym roku, ale kiedyś na pewno.
więc to chyba jakaś dobra metoda. heh.

no nie mówię o tym roku, bo i tak ten system cały był.
ale w poprzednich latach. :)

a no właśnie.
tzn. nie musisz, ale wypadałoby.
hehe
z resztą w tym roku też nie było tak łatwo.
koleżanka miała 150 punktów i ją dopiero z odwołania przyjmowali :D
co jak co, ale z tym dostawaniem się to 2LO chyba za bardzo się ceni.
nie obrażając nikogo. :D
no, bo w końcu orzeknięto 4LO najlepszym w Rzeszowie i nie było jakichś takich problemów. :P

hahaha.
zauważyłam. i to jest najlepsze, ale co poradzić. :D
mówię co wiem, żeby pomóc komuś kto pytał.
ot co. :P

dlatego mówię, że mi się o uszy obiło, ale z każdym z którym rozmawiałam i tam chodził/chodzi/ma zamiar – każdy tak mówił.
ale ja tam się nie upieram. :)

że do kogo z tym donkiszotem?
bo nie wiem? :P

no bardzo prawdopodobne.
lepsze opinie na bierząco .

mam nadzieję, że nikogo nie uraziłam tym co pisałam. :)
ale cóż. powtarzałam tylko i wyłącznie to, co słyszałam.

jak w każdej szkole ;D
a ludzie zwariowani są świetni.

:)

ludzie zwariowani fałszywi?
na pewno są tacy, ale nie wszyscy.
oj na pewno nie wszyscy.
i mnie chodzi o to zwariowanie do pewnych granic oczywiście.
bo czasem ktoś przesadza, a wtedy na pewno nie jest naturalny.

bo wszystko może być na maturze , co? hahha. tak samo było z testami. :D

hahaha :D
to jest super.
u mnie w podstawówce tak ktoś zjeżdzał. :D
trochę huku i niezbyt miękkie lądowanie, ale ubaw niesamowity. :)

hahaha. :)
okej, a później zdaj nam relację z tego.
koniecznie.!^^

no dokładnie xD
ogólnie lepiej się trzymać tych nóg, bo to dość ekstremalne xD
jeszcze nie wiem jak w 2lo ze schodami.

hahah. :D

no oby, oby :D
choć to też mogłoby być fajne. xDDD

a czemu nie?
hahaha :D

hm.
to karygodne?
xD

trzymam kciuki i powodzenia życzę, choć do września jeszcze kawałek :D

wszystko zawarte w temacie:) Mam zamiar isc do tej szkoły wiec mile widziane beda Wasze komentarze

Widze, że plotki na temat 2 LO nie są najgorsze :mrgreen: Ja obecnie chodze do 2 i potwierdzam, że jest to bardzo fajna szkoła. Co do matury to (przynajmniej w mojej klasie) przygotowujemy się już od 1 klasy i jest to trochę uciążliwe ale tak trzeba… Jeśli macie jakieś pytania o obecnym "stanie" 2 LO to piszcie pozdrawiam :*

Dokładnie aż przez to nie wiem czy wogóle do matury podchodzić :mrgreen: ale ogólnie cool da sie wyżyć

O popatrz nawet nie wiedziałam o takich zjazdach…. czego to sie człowiek od "obcych" dowiaduje :grin: Nauki jest tyle ile sobie sam zadasz jesli chcesz być na szczycie to kujesz jeśli chcesz tylko przejsc do nastepnej klasy to czasami coś poczytasz i pochodzisz na lekcje:)

W takim razie wypróbuję to we wrześniu :wink:

No a jakie schody maja być w ponad 100-letniej szkole?!?! :D Nie no nie są one takie złe czasami nawet śliskie ciutke:D
Dzięki za porady:D bede się trzymać mocnoooo… Obym tylko w nauczycieli nie wjechała :P

taaa już to widzę jak wpadam na pewnych profesorów :D :D :D

Moje ocenki byłyby jeszcze ciekawsze od tych jakie mam :D ale ciekawe w sumie co by powiedzieli poza "oszalałaś" "zwariowałaś" "to niedopuszczalne" :D:D:d :mrgreen:

a nie wiem … jeszcze nie próbowałam ale jak zrobię to się dowiem :d

a nie dziękuję, aby nie zapeszać :D

Niektórzy narzekają na wąskie korytarze i tłok. Szkoła jak szkoła. Mam tam kilku znajomych i większość jest raczej zadowolona.

A co do nauki tam, to jeśli wierzyć plotkom to jest jej bardzobardzo mało. Ale mój kuzyn skończył w tym roku II LO i dostał się na świetne studia w Krakowie, więc w tych plotkach jest tylko część prawdy.

od ilu mniej więcej punktów przyjmują na humana?

w tym roku bodajże w II LO próg punktowy na biol-chem 160 czy 170 pkt.
ja 2 lata temu kiedy składałem podanie do szkoły to próg pkt. na profil humanistyczny zaczynał się od 130 albo 140. Mając 148 pkt. byłem dopiero 36 na liście w swojej klasie :ysz_na:

Cześć ;D
Mam pytanie , od ilu pkt mozna dostac się na profil biologiczno-chemiczny lub humanistyczny?
Czy to prawda, ze do liczby punktów nie liczy sie egzamin z angielskiego ??

tak, punkty z angielskiego nie są brane pod uwagę przy rekrutacji na jakikolwiek profil, z tego co wiem.
Ma ktoś może orientacje gdzie są dobre profile humanistyczne albo językowe? – wybieram się na te wlaśnie kierunki, nie wiem niestety gdzie. Zastanawiam się nad kopernikiem w krośnie i II LO w rzeszowie, ale może jeszcze gdzieś jest dobry human? Wiem że te profile są z reguly traktowane jako drugiej kategorii a mi naprawdę zależy na dobrej i ciekawej klasie. Proszę, pomóżcie w miarę jak najszybciej :mruga:

Jeśli chodzi o liceum, w którym kladzie się szczególny nacisk na humanistykę, to bez wątpienia jest to 1LO w Rzeszowie.
Mają tam rozszerzoną historię, język polski, dodatkowo łacinę i filozofię.
Moja koleżanka tam chodzi i jest zadowolona. Ja też chciałam sie tam dostać, ale było to zaczej niemożliwe.
Za to jestem teraz na biol.-chem ie w 2LO i powiem Wam, że bardzo się cieszę, że tu trafiłam.
Nauczyciele są pomocni, ludzie przyjaźnie do wszystkich nastawieni, jest dużo rozrywki i ogólnie żyć nie umierać :)

1 Enlightened Reply

Trackback  •  Comments RSS

  1. Ann pisze:

    Siemka ludzie, jestem w 3 gim i w tym roku mam zamiar składać podanie m.in. Do II LO o profilu mat geo ang, może mi ktoś podać aktualne informacje o poziomie nauczania (ogólnie w szkole i na tym profilu) ciężko jest?

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top