Automatyczne logowanie do Resmana i innych bezprzewodowych

Czy ktoś wie o programie umożliwiającym automatyczne logowanie się do internetu?

Chodzi o aplikację widoczną w trayu (zasobniku systemowym windows, koło zegarka), która po nawiązaniu połączenia sieciowego próbuje otworzyć np. google i gdy napotka ekran logowania, wpisuje tam nasz pin i wysyła. W ten sposób gad, skype i inne ważne aplikacje działają od razu po włączeniu kompa bez konieczności uruchamiania przeglądarki.

A co wspólnego ze sobš ma skype i przeglšdarka? W Resmanie jest tak, że logujesz sie właœnie przez przeglšdarkę. Skype ma swój własny aplet. I nie ma cudów. Jak ręcznie nie wprowadzisz hasła to się nie zalogujesz. Oczywiœcie można to obejœć, ale po co ? Co za problem wpisać parę znaków. A jak będziesz się logował "z automatu" to zapomnisz hasła i będš problemy :-) Osobioœcie NIE POLECAM.
PS. Np nakładka na IE (Maxthon2) ma wbudowany aplet dzięki którem raz definiuje się ileœ tam haseł i przypisuje je do konkretnych stron. Wywołujšc danš stronę automatycznie wpisywane jest wtedy hasło w odpowiednie pole. Myœlę, że Mozilla FireFox i inne przeglšdarki też to majš. Ale to nie to czego oczekujesz :-( Hasło jest po, żeby je wpisać własnoręcznie – inaczej roboty by się logowały

Chodzi o to, że w Resmanie (i podobnych sieciach) Skype, nawet z prawidłowym i zapamiętanym hasłem, nie połączy się za chińskiego boga dopóki nie włączysz przeglądarki. Można by powiedzieć że te programy nie mają ze sobą nic wspólnego ale jednak mają, bo właśnie przez przeglądarkę uruchamiamy internet, a potem dopiero można korzystać ze skype.

Więc komputer się uruchamia, internet łączy się bezprzewodowo i… nie działa bo najpierw trzeba włączyć przeglądarkę i wprowadzić pin. Chodzi o zautomatyzowanie tego etapu, a nie o zapamiętywanie jakichś haseł.

Bo przez przeglšdarkę następuje autoryzacja użytkownika. To jest hot-spot a transmisja jest szyfrowana (WPA-PSK z serwerem Radius)więc jakoœ trzeba podac dane autoryzacyjne systemowi. Jeœli byłby to hot-spot (sieć) bez zabezpieczeń wtedy bez problemu zaraz po złapaniu sygnału łšczyłby sie skype i inne wynalazki :-)

Nie ma radiusa – PSK to klucz współdzielony. Szyfrowanie transmisji nie ma więc nic wspólnego z autoryzacją, jest wprowadzone wyłącznie żeby utrudnić podział sieci przez access-pointy. Autoryzacja następuje dla adresu IP i ma to zrobić użytkownik wpisując swój pin na przekierowanej stronie WWW.

Sprawy techniczne swoją drogą, ale ciekawe że nikt poza Tobą nie zauważył tego tematu i go nie podjął – czyżby nikomu to logowanie nie przeszkadzało?

Ja napisałem program do automatycznego łączenia z internetem RESMAN w Rzeszowie.
Podzielę się nim z wami.

Link do programu: NET.exe

Przyciskiem minimalizuj, program chowa się do traya.
Program przechowuje PIN i odświeżanie w pliku C:\PIN.dat
Program działa w 100% na widnows XP, nie testowałem go na windows vista i 7.

A tutaj opis jak go skonfigurować aby program automatycznie się uruchamiał przy starcie i łączył się z netem:
1. Kopiujemy program do autostartu w Windowsie.
2. Wypełniamy co ile ma sekund sprawdzać połączenie z internetem i ewentualnie połączyć gdy rozłączył się internet.
3. Wpisujemy numer PIN (ten co wpisujemy w przeglądarce podczas logowania)
4. Zaznaczamy Zapamiętaj PIN i odświeżanie.
5. Dajemy Aktywuj

Teraz program przy starcie systemu Windows program załaduje się automatycznie i aktywuje się, ponieważ ma zapisane dane.

witam. Odrazu napisze ze sie absolutnie nie znam na komputerach i tego typu sprawach. Jednakze mam pytanie. Czy jezeli komputer domowy mam podlaczony poprzez ten kabel czy antene (mowilam ze sie nie znam) do sieci resman to czy moge podlaczyc do tego laptopa. Chodzi o to ze w laptopie mam wbudowane wifi ale nie wykrywa mi resmana. Czy jest jakas mozliwosc nei wiem moze wzmocnienia sygnału czy tez podłączenia do anteny zeby mi w laptopie tez dzialal internet.
jesli jest mozliwosc to bardzo prosze o dokladne wyjasnienie, jak to można zrobic.

Dzieki z góry za odp. :)

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top