Internet na "Projektanta"

Pytanie jest ogólne to i ogólna będzie odpowiedź :-) A tak poważnie …. Nie wiem czy interesuje Cię dostawca "po kablu" czy bezprzewodowy. Sieci Wi-Fi znajdziesz w eterze odpalając netstumbler a. Może trafisz na jakąś która w SSID ma konkretną nazwę identyfikującą dostawcę albo nawet z nr tel czy inne namiary (np netcomp ma w SSID swój adres www) Info o dostawcach "po kablu" musisz szukać wśród mieszkańców osiedla.
BTW … niedługo na os. Projektant Resman ma uruchomić swojego hot-spot a. Zasięg od nadajnika z uwagi na niska zabudowę w tym terenie ma wynieść miejscami nawet 1 km! Może juz działa ? Napisz na hotspot@resman.pl do admin ów sieci – może szybko odpiszą i sprawa się sama wyjaśni ? W neo bym sie nie pchał. Jak na razie monopolista nadal może wszystko i klientów indywid ma daleko i głęboko w d…

Jak wczesniej pisałem neo nieeepooolecaaam :-) A MultiMedia ? Wystarczy do nich zadzwonić albo podejść do BOK-u. W końcu są też i inni, którzy daja net po liniach TePSy. Powiem tak. Dobry provider da Ci łądze bezprzewodowe o takich parametrach jak kabel. Np. Intertele. To kwestia kasy za abonament i rodzaj łącza: symetr/asymetr. Wi-Fi jest przeważnie nieco droższe. A z tego co słyszałem Intertele ma naprawdę solidnie świadczy swoje usługi. Nie wiem czy coś pomogłem ale więcej w tej kwestii nic dodać nie jestem w stanie :-)

Co do MM to różne opinie słyszałem tak jak np nt Resmana. Ja korzystam i chwale sobie. Od pół roku nie mam żadnych problemów z zasięgiem. Natomiast doradzam wnikliwie czytać umowy z provider ami – szczególnie te zawierane w ramach "promocji", które po dokładnym przeliczeniu mogą okazać się, że wcale takie suuuper nie były a nawet nie standardowe :-( a potem trzeba 24 miechy bulić i bulić … a umowy nie opłaca się zrywać ….

Bardzo dobrze, że są takie firmy. Tylko oni sprawdzą propagację na dobrym sprzęcie.
A wiadomo-nieszczęśnicy, którzy za priorytet stawiają sobie oszczędność, kupią potem kiepską kartę wi-fi, do tego jakiś kabel a la koncentryk zamiast min H155 i dziwią się, że sygnał był taki super a teraz jest kicha. Na zestw do Resmana trzeba przeciętnie wydać ok 150 zł (liczę dobrą ant yagi na 5 m kabla). Bo kupować trzeba sprzęt a nie wirtualne parametry jak to przy wielu antenach i kablach z Allegro o zysku 24 dBi i niskiej tłumienności. Nonens! Bo sprzedawcy podają zazwyczaj zyk anteny ale na 1m kabla!
Jak delikwent dołoży konektor nawet te 5m to już ma problemy. Ale za wyjątkiem blokady mułka, torrentów itp prog na Resmana naprawdę nie ma co narzekać. Używam od czerwca zeszłego roku i jest naprawdę ok.

Multimedia na osiedlu są od 3 lat.Osobiście polecam skorzystać.Natomiast odradzam korzystania z sieci osiedlowych jak ta reklamująca się na Krośnieńskiej sieć z KRN-u.

Jako, że nie otrzymałem odpowiedzi na moje pytanie w innym dziale, zadaje je tutaj. Chodzi mi o internet na osiedlu "Projektant", ktoś wie jacy dostawcy zajmują się tam sprawą internetu? :)

Raczej chodzi mi o śmiganie po kablu :) Chcę wiedziec na co się przygotować, ponieważ za jakiś czas bede się tam przeprowadzał. A w neo nie chcę sie chyba pchać… :) Ciekawi mnie czy np MM. swiadczy tam swoje uslugi :)

mieszkam na projektancie i z tego co mi wiadomo jest tu MM.
i pewnie z kilka innych dostawcow ;)

dzisiaj właśnie znalazłem w swojej skrzynce reklamę firmy zajmującej sie instalacją sprzętu potrzebnego do odbioru RESMANA.

Rzecz która może zainteresować to to , że ZA DARMO przyjeżdżają i zasięg sprawdzają.
Więc za darmo, nie mając sprzętu (lub znajomego z sprzętem (karta + antena)) można sie dowiedzieć czy ma sie zasięg, a potem albo im zapłacić, albo samemu sprawić sobie kartę + antene.

Inna sprawa, że nie każdego będzie satysfakcjonował RESMAN.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top