Zapora do poprawki

Cytat :
Rzeszów. Nowa nawierzchnia już jest nierówna

Dopiero, co droga przez zaporę została wyremontowana, a już pojawiły się usterki. Miasto żąda ich natychmiastowej naprawy

Niedoróbki szczególnie odczuwają kierowcy. Przy każdej szczelinie dylatacyjnej samochód podskakuje na ulicy. To był główny powód, dla którego miasto nie podpisało protokołu z wykonania prac.
Nierówna nawierzchnia
– Nie mogliśmy odebrać prac, ponieważ badania wykazały, że nawierzchnia nie jest równa. Dlatego wykonawca będzie musiał poprawić usterki na swój koszt – mówi Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa ds. inwestycji. Remontem zapory oraz układaniem nowej nawierzchni zajmowały się "Mosty Łódź” oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów w Rzeszowie.
Miasto nie zapłaci
Do czasu, gdy usterki nie zostaną naprawione miasto nie zapłaci firmom ostatniej raty. Innym problemem dla nich może okazać się zbliżająca zima. Masę asfaltową należy układać w odpowiedniej temperaturze. Jeżeli nie zrobi się tego natychmiast, to z pracami będzie trzeba poczekać aż do wiosny. To oznacza z kolei, że firmy będą musiały płacić odsetki za nieterminowe zakończenie inwestycji. – Dla mnie najważniejsze jest to, aby ulica była jak najszybciej naprawiona – mówi Ustrobiński. Gdy okaże się, że usterki zostały naprawione, dopiero od tego czasu będzie biegł 3-letni okres gwarancji.

Nowiny

racja, jadac zapora wogole sie nie czuje tego ze droga dopiero po remoncie jest

i znowu bedzie afera :)

Cytat :
Niedoróbki szczególnie odczuwają kierowcy

juz gdy oddali pirwsza strone samochod podskakiwal na laczeniach (czy czyms w ten desen)

hehehehe tak jak iles lat temu jak budowali tame 3/4 materialu nie trafilo na budowe tylko na inne cele :P tak teraz 3/4 materialu zamiast isc na remont tamy idzie na lewy rynek :)

Przynajmniej urzędnicy to zauważyli i jeszcze można coś zrobić. Mam nadzieje że ta firma-wykonawca będzie na stałe skreślona z przetargów miasta.

heheh nigdy nie ma nic latwo :D zawsze sa problemy

ja mam nadzieje ze przynajmniej troszke poprawia :P bo narazie niby jest nowa jezdnia a jeździ sie jak po hymm przynajmniej 5 letniej :)

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top