Zielone Przedmieście – DRABINIANKA

Witam Wszystkich Mieszkańców Zielonego Przedmieścia!

W związku z zapotrzebowaniem stworzyłem forum naszego osiedla z prawdziwego zdarzenia. Tematy dotyczące konkretnych bloków i konkretnych tematów aby wszystko było w jednym miejscu.

Zapraszam wszystkich mieszkańców do rejstrowania się i aktywnego udzielania się w wątkach. Osoby aktywne internetowo/forowo, społecznie proszone o kontakt ze mną na priv w celu otrzymania Admina/Moderatora Nowego Forum naszego osiedla!

Nie zwlekaj i dołącz już dziś!

http://zieloneprzedmiescie.adresforum.pl

Witam Wszystkich Mieszkańców Zielonego Przedmieścia!

W związku z zapotrzebowaniem stworzyłem forum naszego osiedla z prawdziwego zdarzenia. Tematy dotyczące konkretnych bloków i konkretnych tematów aby wszystko było w jednym miejscu.

Zapraszam wszystkich mieszkańców do rejstrowania się i aktywnego udzielania się w wątkach. Osoby aktywne internetowo/forowo, społecznie proszone o kontakt ze mną na priv w celu otrzymania Admina/Moderatora Nowego Forum naszego osiedla!

Nie zwlekaj i dołącz już dziś!

http://zieloneprzedmiescie.adresforum.pl

Witam.

Zapraszam do rozmowy wszystkich krórzy kupili mieszkanie na osiedlu Zielone Przedmieście.
Jeżeli macie jakieś ciekawostki, sugestie, albo pomysły to piszcie :)
RAZEM STWOŻYMY NASZ FAJNY KWAWŁEK ZIEMI ;)

Witam, jestem drugi, na razie jesteśmy z Żoną na etapie załatwiania formalności, dopiero w poniedziałek będę mógł napisać coś więcej, nas interesuje mieszkanie na 3 piętrze :-) Może będę miał jakieś aktualne fotki z budowy, pozdrawiam :-)

Witam i ja :_usmiech:
My mamy kupione mieszkanko w bloku 2, parter.

Świetnie!!! No to oddanie kluczy już niedługo :_usmiech: Jeżeli będziesz miał jakieś zdjęcia to było by miło. PIOTR78 życzę powodzenia w fotmalnościach !!

planujemy na budowe isc w piątek za tydzien. Bedziemy mądrzejsi o dodatkowe informacje i zdjęcia :)

Piotr78 i jak posżły formalności?? Mieszkanko kupione??

Witam, Sawalkoo mieszkanie kupione :_usmiech: umowa podpisana, mam kilka fotek, ale z braku czasu wrzucę je w późniejszym terminie, pozdrawiam :_usmiech:

Witam :) wczoraj z żoną byliśmy na budowie. Kilka fotek:

Mieszkańcy z jedynki już dopieszczają swoje gniazdka :)

Dwójka coraz ładniejsza :)

A to trójka.. Wstawili okna i przykryli dach :)

Aż miło popatrzec :) MY dopiero jutro na budowe, więc moze wieczorkiem jakies fotki z wewnątrz będą.

no i nie ma zdjęc :( okazuje sie ze dopiero pierwszą klatke kończą, więc u nas narazie nic się nie zmieniło, puszki tylko porobione. więc nadal czekamy na tynki i ogrzewanie podłogowe. wrażenie na mnie jedynie zrobił balkon, zabudowali go z drugiej strony i wygląda na naprawde duży, podoba mi się.
Pozdrawiam

Witam
Jestem przyszłą mieszkanką osiedla, blok nr 2. Czy ktoś ma jakieś wiadomości dotyczące budowy szkoły?

Witam przyszłą Sąsiadkę :-) Ja niestety nie mam takich informacji, ale może moje Koleżanki i Koledzy będą coś więcej wiedzieć … ? Pozdrawiam

Cześć. NIE NAJNOWSZA INFORMACJA:

"Władze miasta Rzeszowa postanowiły wybudować szkole na osiedlu Drabinianka. Do rozpoczęcia inwestycji brakuje tylko czterech działek.
Teren jakim dysponuje miasto, około 1 ha, to za mało na wybudowanie szkoły z oddziałami przedszkolnymi i boiskiem. Na Drabiniance miasto nie ma takiego terenu, który w całości należałby do niego. Dlatego rozpoczęto wykup działek. Kupiono już dwie działki po 15 arów. W sprawie kolejnych czterech o powierzchni 1,2 ha prowadzone są rozmowy z właścicielami.

Działki należą do prywatnych osób, które wstępnie zgodziły się na ich sprzedaż. Ile miasto płaci za ar wykupywanych działek nie wiadomo. W każdym razie właściciele chcą swoje działki sprzedać jak najlepiej. Miasto ma nadzieje, ze uda się dojść do porozumienia.

Jeżeli nie, wówczas zostanie uruchomiona procedura wywłaszczeniowa. Taka może podjąć prezydent Rzeszowa, gdy chodzi o cel publiczny. Jednak odsunęłaby ona rozpoczęcie inwestycji, bo od niej właścicielom działek przysługuje odwołanie do Naczelnego Sadu Administracyjnego.

Potrzeba wybudowania szkoły na rzeszowskim osiedlu Drabinianka wynikła z przeprowadzonych tam analiz. Obecnie dzieci uczęszczają do dwóch podstawówek na Nowym Mieście. Nowa szkoła miałaby powstać do 2012 roku."

No właśnie to jest jedna z ostatnich wiadomości dotycząca szkoły, a nowszych nie ma.Mnie się coś obiło o uszy ,że już zaczynają ją budować , ale ile w tym prawdy?.Dobrze ,żeby powstała jak najszybciej , bo może jakaś droga nowa powstanie i na przykład chodniki na Strażackiej.Może ktoś ma jakieś newsy z budowy :_usmiech:.Co tam słychać u naszego dewelopera?
Pozdrawiam

Byłem ostatnio na budowie, i rozmawiałem z kierownikiem budowy, wszystkie prace postępują terminowo. A co do szkoły to z tego co słyszałem i czytałem gdzieś, to ma powstać nie do 2012r, tylko w 2013r. Co do drogi, to droga dojazdowa ma być wspólna Europrojektu i Akro (ta którą teraz ludzie z Europrojektu dojeżdżają na swój plac budowy). Ma powstać napewno droga za osiedlem Akro, za budynkien NR 4 ma być jakieś niewielkie rondo, i może pociągną drogę do Sikorskiego. Ale kiedy to będzie, to niewiadomo.
Swoją drogą, Strażacka jest zupełnie nieprzystosowana do ogromu inwestycji tam sie odbywających. Jak My wszyscy sie tam wprowadzimy to 7:00 utkniemy w korku. A co do chodników to szkoda mówić, ale jak wybudują szkołę, to chyba dostosują również okoliczną infrastrukturę…

naszczęście mamy" nowego- starego prezydenta" z Drabinianki więc myślę że się tematem jakos szybko zajmie. Ja jednak jestem dobrej mysli co do dróg korków, szkoły itp. Pozostaje nam czekać :)

Z tymi korkami nie będzie tak żle, w końcu jest już dojazd do bloku nr 1 i chodniki na Strażackiej pewno prędzej czy później zrobią.

Janki a jak u ciebie z tynkowaniem ścian?? już po czy jeszcze przed jesteś??

Byłam chyba dwa tygodnie temu i już tynki były i parapety też. Wszystko fajnie wygląda. Pozdrawiam

Witam;) my również kupiliśmy z mężem mieszkanie w bloku nr 3 w 4klatce. Jak narazie jesteśmy zadowoleni, z tego co się dowiedziałam są dużo do przodu z czasem jeśli chodzi o budowę. Zobaczymy jak dalej im to pójdzie;)

Witamy sąsiadów :) jakie macie informacje, odnośnie wyprzedzenia harmonogramu prac budowlanych..?? Bo nas ostatnio kierownik budowy starał sie sprowadzić na ziemię, słowami "…oddamy w terminie, i ani dnia wcześniej…".A wcześniej też byliśmy przekonani o sporym wyprzedzeniu planu.. Z tego co wiem, to przyłącza (woda, gaz, prąd) są już w budynku, więc odpada miesiąc albo i więcej.. do tego budynek jest już zakryty, i zamknięty (a to więcej niż planowali).. wiec prace w środku, można przeprowadzać.. Jesteśmy z żoną pełni nadziei, że oddadzą klucze może w lipcu, a może w czerwcu.. :p

Pamiętam ,że bud. nr 2 też mieli oddawać wcześniej, przed zimą:_usmiech:, ale później zaczęli budować kolejne budynki 3 i 4. Z bud. 3 się śpieszyli bo chcieli okna i dach przykryć przed zimą. Teraz myślę ,że 2 oddadzą planowo( maj). A trójka nie wiadomo, ale mogą póżniej zacząć kolejne dwa budynki i tempo się może wyrównać .Pozdrawiam

Witam Sąsiadów, z tego co ja się dowiedziałem, w przyszłym roku mają zacząć budowę 2 kolejnych bloków nr 5 i 6, w najlepszym wypadku budynek nr 3 oddadzą pod koniec sierpnia :-) Dla mnie to raczej nie jest problem, byleby wszystko było zrobione tak, jak należy, i mam nadzieję, że tak będzie :-) Pozdrawiam

Kochani sąsiedzi i przyszli sąsiedzi.. Chcemy Wam życzyć zdrowych, pogodnych, Ciepłych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia. Abyście następne spędzili w większym gronie, w nowych gniazdkach na Strażackiej. Aby nadchodzący rok, sprawił, że będzie się każdemu udawało co sobie zaplanuje.

WESOŁYCH ŚWIĄT :_usmiech:

Dzięki Sąsiedzie :-) Ja dołączam się do życzeń, trochę spóźnione :-) Wszystkiego dobrego :-)

Ja również dołączam :) za rok to juz na chodniczku przed blokiem bedziemy sobie zyczonka składać :))

A ja życzę wszystkim sąsiadom Szczęśliwego Nowego Roku :) 2011.Udanego balowania. Sawalkoo a jak tam sytuacja w bud. nr 2. Masz już ogrzewanie podłogowe?

Hej
ogrzewania podłogowego jeszcze nie ma, są za to tynki połozone, schną sobie, niedługo sie będą za podciąganie rur do wody brać, na oddanie przed terminem nie bardzo jest co liczyc, priorytem dla firmy jest budowa nowych bloków. Ważne ze opóźnień nie ma. My za to na etapie projektowania wnętrz, szukania płytek, desek itp.
Pozdrawiam :)

Witam.
Dziś byłem w biurze Akro, i czekała na mnie "niespodzianka" której niestety każdy z Nas powinien sie spodziewać… Podwyżka cen mieszkań ze względu na podniesiony VAT:zly:
15 stycznia zaczynają tynkować trójkę.. instalacje elektryczne już zrobili, kanalizacyjne też zrobione (przynajmniej u Mnie :_usmiech: )
Macie może jakieś fotki..?? bo to nasze forum to takie jakieś blade.. ja bym wrzucił ale jak ostatnio byłem na mieszkaniu to bez aparatu.. tylko telefonem trzaskałem.
Pozdrowienia dla Pań w biurze Akro :_usmiech:

A ja właśnie chciałam się spytać w sprawie podwyżek , czy będą sporządzane aneksy(dodatkowe). Bo nam zostało jeszcze trzy raty.Jak wyliczałam jedna rata zwiększy się około 200zł, ale dokładnej kwoty jeszcze nie znam. czy może dojdzie na samym końcu jeszcze wyrównanie, Sawalko wiesz może coś na ten temat? Może byłaś ostatnio na budowie, co tam słychać w bloku nr 2.
Pozdrawiam

WItaj Janki.
Będzie sporządzony Aneks do umowy. Z tego co wiem, to Panie w biurze rozsyłają listownie informację o konieczności zmiany cen, który trzeba podpisać. Jest w nim podana konkretna kwota podwyżki. Następnie sporządzony będzie aneks do umowy, który, jeżeli ktoś ma kredyt, to zanosi go do banku, i kwota podwyżki jest uwzględniana w transzach które do Akro wpłaca Bank.

Dzięki za info:_usmiech:. Czy ktoś ma zdjęcia z budowy??.

hejka
nam tez trzy raty zostało. w sumie bank mógł jedna z nich w grudniu zapłacić, bo prace do przodu, ale jakos zrezygowalismy z tej opcji, (wieksze raty trzebaby było wcześniej płacic). na budowie z tego co wiem własnie robią nam ogrzewanie podłogowe i podciągaja wodę.
nie orientujecie się jak jest np z dodatkowymi opłatami za dodatkowe usługi wykonane w 2010r. te ceny które mamy podane na zleceniach będą aktualne czy tez wzrosną?
Fotek narazie tez nie mam.

My żadnych dodatkowych usług nie braliśmy, to ci nic nie napisze bo nie wiem.Zrezygnowaliśmy z kontaktów i włączników światła( miały być białe standardowe) i może nam kapkę zwrócą. Mamy zamiar już tam zaprosić projektanta do kuchni, bo tam ,gdzie chcemy robić na realizację czeka się 4-5 miesięcy.Planujemy położyć w całym mieszkaniu panele Quick Step oprócz łazienki i ubikacji. A tak na marginesie to już nie za długo , będziemy wszyscy cieszyć się nowym mieszkaniem. Ale ten czas leci. Pozdrawiam

tak, zdecydownie polecam projektanta jak najwczesniej, my mamy projekt łazienki zrobiony, jesteśmy na etapie wyboru paneli, płytek do aneksu, no i powoli tez sie przymierzamy do projektu i zamówienia kuchni.

Sawalkoo a nie irytuje cię ten nowy blok który tam stawiają? Ten skosny taki? Mnie trochę oszukali przy zakupie, bo jak kupowałem mieszkanie w bloku nr 2 to mi w biurze mówili że ten nowy blok będzie stał skośnie sle trochę inaczej niż się to ma obecnie. Jako, że mam mieszkanie na parterze trochę niepokoi mnie fakt na ile zaciemni mi salon ten nowy blok. Na bieżąco będę musiał śledzić postępy prac i jak coś to powiadamiać nadzór budowlany o wysokości przesłaniania i innych zapisów z ustawy o usytuowaniu budynków. W biurze Akro twierdzą że wszystko ma być cacy ale nie chciałbym się na koniec obudzić w mieszkaniu w którym będzie panował półmrok.
Z tego co wiem ty też mieszkasz na parterze, jak się zapatrujesz na tę sprawę?
Ile płaciłeś dodatkowo za ogrzewanie podłogowe?
I jeszcze jedna sprawa. Byliście powiadamiani o terminie wykonywania ścianek działowych? Bo u mnie twierdzili, że maila wysłali, ja nic nie dostałem ale jak byłem u nich w biurze to mi pokazywali w wysłanych wiadomościach, że niby jednak mail poszedł. I musiałem za przestawienie ścianek dopłacić. Mieliście podobnie?
Pozdrawiam przyszłych sąsiadów :)

Shaft podobnie jak i ty. Narazie czekam aż "4" pójdzie w górę. Jestem dobrej mysli, choc teraz coraz częściej myslę czy zakup na parterze był dobry. JUż niedlugo zobaczymy :) Naszczęscie wizje mieszkanka mam w jasnych tonacjach.
O terminie ścianek działowych nie byliśmy powiadamiani mailem, tyle ze my niechcielismy nic zmieniac więc i ja nie dzwoniłam. ogrzewanie podłogowe kosztowało nas ok 1300zł za aneks i łazienkę.

O widzisz. Czyli jednak coś jest na rzeczy, bo mi twierdzili, że maile wysyłali do wszystkich. Po prostu ten kto chciał coś zmienić to się wtedy kontaktował.
Skoro nic nie dostałaś to może jednak nie było do końca tak jak twierdzą i wiedząc że chcę zmienić układ ścianek nie dostałem informacji i musiałem później dopłacać. No ale nic. Przetrawiłem to jakoś :)
No to czekamy na to co będzie jak ten blok nr 4 będzie się wznosił. Ja na pewno nie będę biernie czekał tylko sprawdzał czy wszystko jest tak jak powinno być.

Shaft
Jak myśmy kupowali mieszkanie to nam nic tez nie mówili o nowym bloku, tylko o drodze w przyszłości.Najmniej ciekawie będą mieć osoby z 1 klatki. Pewno normy odległościowe są spełnione , ale chyba na styk.My mamy mieszkanie w 3 klatce i nie na parterze, czyli jak na razie nie jest źle.I tak nam jeszcze dojdą dwa bloki.

Witajcie Przyszli Nowi Sąsiedzi i Sąsiadki :0 ) Niedawno znalazłam to forum w necie i postanowiłam się do Was przyłączyć, gdyż też jestem szczęśliwą posiadaczką mieszkania w bloku nr 2. Ostatnie Wasze tematy odnośnie ścianek działowych mnie zainteresowały, gdyż podobnie jak i Wy nie otrzymałam maila do kiedy mogę takie poprawki zgłaszać i też muszę za nie niestety zapłacić. Zastanawiałam się też, czy w związku ze zmianą vatu nie wzrośnie ich cena, jednak ja sądzę, że nie powinna, gdyż usługa była wykonana w poprzednim roku. Temat bloku nr 4 też mnie trochę martwi, bo będę mieszkać w pierwszej klatce i mam nadzieję, że nie będziemy sobie z sąsiadami z "4" zaglądali do okien. Jak tak czytam o Waszych daleko posuniętych planach wykończenia mieszkania, to stwierdzam, że muszę się wziąć ostro do projektowania i chodzenia po sklepach z płytkami i podłogami! Pozdrawiam Wszystkich serdecznie:)

ja to mam jeszcze nadzieje ze skoro mam mieszkanie na parterze to moze mi sąsiedzi pozwolą jakies tuje zasadzic ;) to soebie w okna "4" nie bedziemy patrzeć. Witaj Beti na forum. tak jak polecam projektanta wczesniej, nam kilka fajnych rozwiążan zaproponował ale co z tego jak juz elekktryka zrobiona i trzeba bedzie na włąsny koszt przerabiac, a mozna było wczesniej w cenie to zrobic

Ja całe szczęście elektrykę zdążyłam sobie zmienić i nawet dokupić parę dodatkowych punktów oświetleniowych, więc generalną koncepcje mieszkania to już mam, tylko gorzej z kolorystyką i szczegółami:) Jeśli planujesz zmieniać elektrykę to zapytaj się w Akro jak idą u Ciebie w mieszkaniu kable, bo z tego co wiem, to elektrycy robili zdjęcia z kablami przed zrobieniem tynków.

Witaj na forum Beti :-)

dzięki za info, ja kolorystyke od początku wiedziałam jaką chce miec (nic z brązów, raczej szarości), gorzej z dopasowaniem wszystkiego do siebieżeby to miało jakis ogólny ład i wygląd, dlatego projektant sie przydał :)
a czytacie czasem posty na inwestycjach forum o europrojekcie?? mam nadzieje ze my takich problemów nie bedziemy miec, generalnie na dewelopera narazie nie narzekamy, szkoda ze nie ma nikogo na forum z "1" więcej by napisał o odbiorach, wilgoci, opłatach itp.

Witam wszystkich.
Jestem nowa na forum i mamy z mężem mieszkanie w bloku nr. 2.
Jeśli chodzi o ścianki działowe to maila otrzymaliśmy o zmianie aranżacji. Zmiana polegała na dobudowaniu ścianki więc i tak tzeba za nią zapłacić.
Byliśmy wczoraj na budowie i poza masakrycznym błotkiem :-) wszystko ok. Drzwi wejściowe są wstawione i montowane balustrady na klatkach.
Jeśli ktoś był w ostatnim czasie to co sądzicie o rurze od gazu poprowadzonej od klatki przez całe mieszkanie do kuchni tuż pod sufitem??? To rozwiązanie niezbyt przypadło nam do gustu no ale cóż…

Witam wszystkich nowych sąsiadów
mika 122 o jakie rury chodzi:zdziwko_na:9(myśmy dawno byli w mieszkaniu)One są widoczne??Czy ktoś wie gdzie można kupić ładne płytki do łazienki?

Witaj MIka
Janki ładne (droższe ) płytki mozna kupić w andbudzie (koło media markt), w Bozie chyba tez, za to wszyscy mi zachwalają choc jeszcze nie byłam, że ładne i tanie płytki można kupić, na Siemińskiego (za małym wiaduktem), tak jest taki mały sklep ale wybór podobno ok i ceny najniższe w mieście.
MIka a drzwi to do mieszkan czy do klatek powstawiane są? Pzrez to błotko sie chyba w najbliższym czasie nie wybierzemy na budowe

sawalkoo

W trakcie montażu są drzwi do mieszkań.

Janki

No niestety widoczne. Jest ro rura od gazu czyli ma być na wierzchu.

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury (DU 75 poz 690 z 2002 r) § 165 pkt 2. Przewody instalacji gazowych w piwnicach i suterenach należy prowadzić na powierzchni ścian lub pod stropem, natomiast na pozostałych kondygnacjach nadziemnych dopuszcza się prowadzenie ich także w bruzdach osłoniętych nieuszczelnionymi ekranami lub wypełnionych – po uprzednim wykonaniu próby szczelności instalacji – łatwo usuwalną masą tynkarską, niepowodującą korozji przewodów. Wypełnianie bruzd, w których są prowadzone przewody z rur miedzianych, jest zabronione.

Nie chcę was straszyć i zależy to pewnie od układu mieszkań ale wygląda to delikatnie mówiąc średnio. Centralnie tuż pod stropem jest rura i tyle. U nas w przejsciu z przedpokoju do salonu po prostu bomba.

To chyba jest stare rozporządzenie. Podobno teraz można wykonać lekką zabudowę rur spawanych nie skręcanych z płyt KG lub meblowych . Muszę poszperać coś więcej w necie. Może wy się orientujecie jak to z tymi rurkami jest???

Witam wszystkich, a szczególnie serdecznie przyszłych mieszkańców budynku nr 2. Ja własnie w budynku nr 2 kupiłam mieszkanie, na parterze.
Widzę, że na bierząco śledzicie postepy na budowie, a myślałam, że to tylko ja z mężem jak nawiedzeni jezdzimy na budowe i podglądamy postępy….:-)))) Ale już sie po prostu nie możemy doczekać naszego pierwszego mieszkanka…Może jest wśród Was mój przyszły sąsiad??? Będę mieszkać w środkowej klatce na parterze… Pozdrawiam wszystkich serdecznie :-)

NO to ja witam sąsiadke obok albo znaprzeciwka :) Aneta ja tez parter, środkowa klatka :)

No to Cześć, narazie wirtualne :-))) Ja Mam mieszkanie nr 15, a TY?

Witam.
Chciałam się spytać czy ktoś z was coś słyszał na temat budowy chodnika i wyrównania drogi na Strażackiej. Wiem ,że już do Jazowej( od Granicznej) wykupują działki pod chodniki, ale kiedy ta budowa ruszy?
Pozdrawiam

OOO… Janki świetna wiadomość :_usmiech: Oby jak naj szybciej bo Strażacka niebezpieczna jest, o tym każdy wie :_mysli:
Byłem dziś na budowie, W trójce zaczęli tynkować.. Całe szczęście, że zima nie daje się we znaki. Ostatnio ostudzono moje nadzieje.. Trójka będzie oddana w terminie, niema co liczyć na wczęśniejsze oddanie.
Kto coś wie na temat w/w modernizacji Strażackiej..??:_usmiech:

Aneta 13 ;-)
Na CZęsci Strażackiej od wjazdu koło domków do akrodomu do Sikorskiego nie ma jeszcze kanalizacji deszczowej zrobionej. Pierwsze muszą zrobic to by położyc chodniki. Dla nas najlepiej by było gdyby to było zrobione teraz na wiosnę, bo moze się to wiązać z zamknięciem ulicy Strażackiej. Tak przynajmniej było gdy robili tą częśc Strażackie jnajpierw od domków do skrzyżowania z Miłą potem do Kwiatkowskiego.

www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101126/RZESZOW/158740496

Tutaj znalazłam wiadomości dotyczące drogi o których wcześniej pisałam.Pozdrawiam sąsiadów:azsg3:

Hej.
Jak się zapatrujecie na ofertę usług multimedialnych It-SIP wysłaną wczoraj na maile?

Wygląda przyzwoicie, czy ktoś orientuje się w ogóle co to za firma ? Nie znam lokalnego rynku, niestety :-(

Mam informację "z pewnego źródła" :boje_sie:, że przebudowa Strażackiej i Miłej jest zaplanowana na wiosnę.. Kasa na inwestycję jest, ale nie wiem jak wygląda sprawa z wykupem działek. :_mysli:
A co do IT-SIP to niewiem.. nic o nich w internecie nie znalazłem.. tylko wpisałem nr telefonu w google i wyskoczyły mi jakieś części modelarskie sprzedawane na allegro.. także niewiem muszę do niego zadzwonić żeby jakiś namiar na stronę internetową.. już raz dzwoniłem, to się dowiedziałem, że:
1) INTERNET ok bo 10 zł za każdy MB/S
2) TELEWIZJA 8zł, ale za konserwację i obsługę. Będzie talerz zbiorczy na dachu i kablami będą rozsyłać sygnał do konkretnego mieszkania. Ale sygnał puszczą dopiero jak podpisze sie umowę z jakimś dostawcą telewizji satelitarnej (N, CYFRA, POLSAT), trzeba iść kupić dekoder i podpisać z nimi umowę. CZyli 8zł+abonament miesięczny.
3) Monitoring osiedla (W cenie internetu) – SUPER RZECZ.

Oferta ciekawa.. ale najpierw trzeba się rozeznać co do samego dostawcy.
Z tego co wiem to ruszyła naziemna darmowa telewizja cyfrowa.. Czy ktoś coświe więcej na ten temat.. :_usmiech:

Makaroov www.it-sip.pl , wg mnie to internet w miare ok, taniej niz w OST TYczyn(nie pamiętam dokłądnie, ale albo nasz blok „1”, albo europrojekt ma z nimi podpisaną umowę) telewizja w OST taniej, i popieram monitoring super sprawa/ chociaz np Netia ma internet duzo taniej bo juz 20 mbps mozna miec za jakies chyba 59zł.
Fajnie z tą przebudową drogi, oby tak wyszło.

Jeżeli z tą przebudową to prawda, to super :-) Makaroov mam nadzieję, że Twoje źródło jest pewne :-) Czy już zdecydowaliście się na jakiegoś operatora ? Inne firmy też mają w ofercie monitoring ? Jak to praktycznie wygląda, orientujesz się Makaroov ?

Narazie się nie zdecydowaliśmy, jeszcze mamy na to trochę czasu.. ale jak narazie chyba it-sip jest najlepszą ofertą.. zobaczymy.. teraz jesteśmy na etapie wyboru drzwi wewnętrznych do mieszkania..
Sąsiedzi, czy znacie jakieś zaufane ekipy remontowe? Ja z żoną coś szukam ale Ci wszyscy, to albo fuszerkę odstawiają, albo pijaczki.. Chodzi Mi o zrobienie Łazienki kuchni i podwieszenie sufitu.. ??

Witam
Chciałam się spytać jak sobie zamierzacie poradzić z tą rurą od gazu w przedpokoju i nad wejściem do salonu oraz we wnęce na szafę. Ktoś ma jakieś pomysły?
Pozdrawiam

Witam
Chciałam się spytać jak sobie zamierzacie poradzić z tą rurą od gazu w przedpokoju i nad wejściem do salonu oraz we wnęce na szafę. Ktoś ma jakieś pomysły?
Pozdrawiam

Witam wszystkich forumowiczow!
Posiadam mieszkanie na parterze w bloku nr 1. My rowniez nie bylismy informowani o terminach zmiany scianek dzialowych, o terminach dotyczacych wylewek itd. Musicie utrzymywac staly kontakt z biurem i o wszystko sie dopytywac na biezaco. Uwazajcie na terminy zwlaszcza gdy macie mieszkania na parterze bo te mieszkania sa robione jako pierwsze. Ogolnie nie ma problemow ze mianami ale za wszystko sie placi wiec warto poprosic o dokladna wycene przed zleceniem zmian. Ja zlecilam zmiany dotyczace elektryki, nastepnego dnia zlecilam przesuniecie jednej ze scian i na dzien nastepny dowiedzialam sie ze bedzie mnie to kosztowalo podwojnie bo na scianie ktora chcialam przesunac byla glowna puszka elektryczna. Po kilku dniach dowiedzielismy sie ze musimy zaplacic 150 zl za- jest to koszt za zmiany na planie dla architekta. Nie zaplacilismy tego bo nie zostalismy poinformowani o tym przed podpisaniem zlecenia prac dodatkowych.Poza tym zamowilismy montarz rolet zewnetrznych. Wybralismy rolety z napedem elektrycznym kablowym. Jak sie okazalo rolety i owszem sa zamontowane ale czy dzialaja nie jestem w stanie jak narazie tego sprawdzic bo ze sciany wystaja tylko kable. Pragne zauwazyc ze kosztuje to kupe pieniedzy bo ponad 4500 zl, a oni nie zamontowali przelacznikow twierdza ze to nie jest wliczone w cene i ze kazdy montuje sobie takie przelaczniki jakie chce!Poza tym jak sie dzwoni do biura to nagle nie ma osoby za to odpowiedzalnej wiec ciezko jest sie czegos dowiedziec.Skandal !!! Kolejna sprawa sa obiecane ogrodki. Zdecydowalam sie na mieszkanie na parterze tylko ze wzgledu na ten ogrodek, a teraz sie okazalo ze caly blok musi sie na to zgodzic, poza tym nie za bardzo mozna sobie odgrodzic przynalezny do nas kawalek ziemi, no i jeszcze zrobili nam za blokiem droge-widmo, czyli zasypali zwirem teren o szerokosci 4metrow, bo rzekomo ta droga jest na planie osiedla. Zastanawiam sie dokad ma prowadzic ta droga skoro blok jest ogrodzony???!!! Jednen z budowlancow powiedzial nam zebysmy sie nie przejmowali bo za 2 lata ta droga zarosnie trawa. Chcialabym sie dowiedziec jak w innych blokach wyglada sprawa ogrodkow? To tyle na razie z mojej strony.

Witam nową osobę.
Co do ogródka nie wiem nic .Pantaleon a jak wyglądał odbiór mieszkania?. Czy nie ma problemów z wilgocią?.Czy u ciebie były widoczne rury od gazu? A jak wygląda sprawa z czynszem i zarządzaniem budynku. Jesteś zadowolony? Sawalkoo byłaś ostatnio w mieszkaniu, Jakie wrażenia:)
Pozdrawiam

Witam
Janki no włąsnie nie byłam ostatnio, pewnie dopiero w poniedzialek nastepny będę miała okazję. przyglądnę się rurze od gazu, choc my i tak rezygnowalismy z podejscia do aneksu, a w przedpokoju planuje podwieszany sufit.
Co do ogródka nam powiedziano ze aby go mieć dla siebie, cała wspólnota bloku będzie musiala na to wyrazić zgodę, w zamian za to podatek za tę część gruntu będzie rozdzielony poprostu tylko na mieszkanców parteru. Pozatym podobno ogródki mają byc w całości ogrodzone bez bramki wejsciowej, więć jakby ktos z wyższych pięter chcialby z niego skorzystac i tak by musial przejsc przez mieszkanie na parterze. Ja mam takie informacje, wiec tak naprawde wszystko się okaże póżniej, no i jest zalezne od wszystkich :)
Pantaleon co do elektrycznego napędu z tego co pamiętam nam mieli zamontowac przełączniki jako gniazda dodatkowe, ale ze z kilku zrezygnowalismy więc zmieścilismy się w ilości.
I dołączam się do prośby Janki, napisz cos więcej o odbiorze mieszkań. Jak narazie jestes jedyną osobą na forum z pierwszego bloku. więc informacje dla nas cenne.

Sawalkoo.
Ja ostatnio byłam w mieszkaniu. Drzwi wejściowe do mieszkania są b. ładne( ciemne), co prawdo jeszcze ofoliowane .Balustrady przy schodach są już.Mieszkanie jest wytynkowane( wszystko jest w porządku).Aha, no już jest zamknięte i bierze się klucz.Wiesz jak będziesz u siebie zwróć uwagę na tę rurę, ona i tak biegnie do pieca dwufunkcyjnego ( zależy to też od układu mieszkania) w aneksie j jest ona niewidoczna.Ogólnie nie jest źle z ta rurą( jest cienka), ale zawsze mogło by być lepiej:)

Halo ludziska czy ktoś tu żyje ;> Byłem ostatnio z żoneczką na mieszkanku i mniej więcej tak to wygląda w budynku numer 2. Wylewki i tynki zrobione. Brakuje jeszcze kaloryferów i klamek w oknach.

Klatka schodowa wygląda narazie tak:

A słynna rurka od gazu wygląda tak:

PS. Czy ktoś ma tak samo pięknie położony kabel do lampy w przedpokoju jak na zdjęciu powyżej?

Hej
Mazi84, u nas mieszkanko wygląda dokładnie tak samo (no moze oprócz tego kabla do światła w przedpokoju :) ). Widzę ze nawet układ mieszkania taki sam. Macie juz projekt kuchni?? Ja mam troszke dylemat jak jakos fajnie odgrodzic mały aneks od reszty pokoju, stół, barek??
Generlnie mieszkanko wysprzątane, pozostały chyba tylko kaloryfery do założenia. Czekamy więc na szybką wiosnę, żeby się zajeli terenem wokół bloku.
Aha, rurke od gazu zakrywamy sufitem podwieszanym, miał byc tylko nad aneksem ale dzięki rurce bedzie tez w przedpokoju.

Witam, no coś cicho na naszym forum …, Mazi u mnie w trójce już też tynki są, wylewek jeszcze brak :-) Ale trójka dopiero we wrześniu ma być oddana, Sawalkoo my z Żoną pewnie też zasłonimy tą rurę od gazu sufitem podwieszanym :-) Projektu kuchni, ani łazienki na razie nie mamy, orientujesz się może ile takie projekty kosztują ???

Piotr za projekty łazienki i aneksu płaciłam po 300zł, , oczywiscie można zadarmo miec projekt tam gdzie się płytki będzie kupowało, ale my jakos tak niebylismy zdecydowani na jakies konkretne, więc tak wyszło że najpierw projekt, zakupy poźniej. Podobno w castoramie jest pani która w którys dzien robi za darmo projekty kuchni ale to informacja nie sprawdzona przezemnie osobiscie więc nie bardzo sie orientuje. Pewnie podobnie jest z projektami kuchni, gdzie się kupuje tam robią projekt, myśmy wybrali kogoś z polecenia. Firma nie reklamuje sie nigdzie ani nie ma żadnego salonu, ale jakosć wykonania podobno świetna.
Widzę że 3 też szybko idzie, dobrze że tynki są i "przezimowały" już. Ostatnio widziałam że piece u was nadal grzeją. Mam nadzieję że problemy grzyba i całej reszty która się dzieje w blokach Europrojektu nas ominie :).
Pozdrawiam

My raczej nie będziemy robić sufitu podwieszanego, jakoś tą rurę osłonimy, oczywiście zgodnie z przepisami. Kierownik budowy mówił,że się da, mówił jak to można zrobić(fachowe terminy) nie umiem powtórzyć:).My za projekt kuchni będziemy płacić 50 zł, a jak się zdecydujemy to zostanie wliczony w cenę kuchni. Kiedyś klamki były:)
Pozdrawiam

Hejoo
W dzisiejszych nowinach artykuł o poszerzaniu ul. Strażackiej
http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110302/RZESZOW/649021953
POlecam tez pod artykułem forum do poczytania ;)

Witam was:)
cos faktycznie cichawo u nas :)
fajnie juz 2 wyglada my mamy mieszkanko w 3 jeszcze nam troche brakuje do takiego wygladu :) fajnie juz macie niedlugo przeprowadzka……..
Odnośnie rury gazowej kiepskie rozwiązanie, ale my planujemy tez podwieszane sufity zrobic.
Co do grzyba mysle ze nie bedziemy miec takiego problemy oby…..
Droga nam bardzo potrzebna ,mam nadzieje ze dojdzie do skutku i jednak zostanie przebudowana..
Pozdrawiam was:)

Witam Makaroov, trzeba rozkręcić trochę to nasze forum :-))) A masz już tynki w swoim mieszkaniu ? Ja też mam lokum w 3, tynki już mam, czekamy z Żoną na wylewki :-)
Pozdrawiam

Witam Piotr :)
My juz mamy tez tynki , rowniez czekamy na wylewki:)
juz sie nie mozemy doczekac września:)
ostatnio wybralismy drzwi wewnętrzne, a Wy macie juz wybrane?
Wogole macie juz jakies projekty kuchni ,łazienki ?

Właśnie problem w tym, że jeszcze nawet nie zdążyliśmy wybrać drzwi, mamy jakąś tam koncepcję, ale ciężko się zdecydować, no i chroniczny brak czasu :-(
Musimy się sprężyć i w końcu wysłać te nasze drzwi do biura :-))) Tym bardziej projekty kuchni i łazienki, na razie oglądamy płytki, wanny, bidety, itp., itd., Wy już macie zaprojektowane kuchnię i łazienkę ? Ile to kosztuje w ogóle ? No i gdzie to wszystko będziecie kupować, jakiś konkretny sklep ? My jeżeli chodzi o meble do salonu, sypialni, to raczej stawiamy na Black Red White, z tego co oglądałem, to te meble najbardziej Nam pasują :-)
Pozdrawiam :-)

Piotr
mysmy byli w bozie te drzwi ogladać i tak zesmy wybrali:)
a co do projektów nie mamy własnie ……….płytki tez ogladamy :)
meble no fajne sa w black red white , a my myslimy moze na zamowienie zrobic meble:)
a wy macie mieszkanie narożne czy środkowe?

Witamy sąsiadów z 3 -ki my mamy mieszkanie nr 32 kto z Was mieszka na I piętrze w klatce nr 3 z lewej strony a 2 z prawej (nie wiem która to pierwsza klatka)?? czyli na środku? i czy dochodzi na 1 piętro słońce bez problemów? hmm a poza tym ktoś jest kto ma mieszkanie środkowe i ma jakieś propozycje jak urządzić salon i aneks bo z mężem się obawiamy że może być on mały i wąski:_usmiech: pozdrawiam przyszłych sąsiadów:_usmiech:

Rozumiem że wy w 3 możecie sobie wybrac drzwi z katalogu i wam akrodom wstawia?? Z tego co sobie przypominam jakas rozmowe w biurze to chyba 3 własnie tak miała, my nie ale podobno tez dlatego 3 mieszkania juz były droższe – wyższy standard. to z jakiejś konkretnej firmy macie wybór??

Witam nowych forumowiczów, sąsiadką z bloku nie jestem ale z bloku z naprzeciwka:) A Matyldka ile ma lat??

Tak możemy sobie wybrać drzwi z katalogu:_usmiech: A Matylda ma 3 miesiące i 5 dni :_usmiech:może się na placu zabaw będziemy spotykać jeśli go zrobią:_usmiech:

Maleństwo :) Gratulujemy, Nasza córka ma 5 lat:) A co do placu zabaw koło parkingu "1" jest juz jakis teren ogrodzony więć pewnie tam plac zabaw zrobią.

A i my jeszcze drzwi nie wybralismy wiec nie wiemy jakie i czy zaklada to akrodom.

WITAM:) sylwia jestesmy sasiadkami z bloku, ale my mamy w 3 klatce chyba, liczac od wjazdu to 3 klatka wiec obok , i mamy narożne mieszkanie :)
sawalko tak my moglismy wybrac sobie do kwoty 500 zł za jedne drzwi ale oczywiscie to troche malo wiec wzielismy troszke drozsze i trzeba doplacic… tak oni montuja te drzwi(odpłatnie)
mozna sobie wybrac maja kilka firm do wyboru……
Pozdrawiam rowniez sasiadów z 2:)
wiecie cos moze o oplatach za mieszkanie jak to sie bedzie kształtowac?
pozdrawiam:) aha pozdrawiam kolezanki z osiedla dla naszego 8 letniego synka , jest jakis kolega dla niego???

A dwuletnia koleżanka może być?:_usmiech:.Czyli droga i chodnik będą prędzej czy później.Fajnie by było ,żeby szkoła powstała jak najszybciej, by się córcia zdążyła załapać do pierwszej klasy.

Fajnie że dzieciaczki będą miały szkołę Nasza Mała bedzie miala około roku jak sie wprowadzimy mam nadzieje ze faktycznie we wrześniu beda oddane mieszkanka;) no chyba ze ktos wie cos wiecej na temat innego terminu to prosze o info:) POZDROOO

O widze,że forum się rozkręca, dawno tu nie zaglądałam…

Sawalkoo my też mamy córeczkę, jak sie wprowadzimy będzie miała skonczone 3 latka…:-))) Byłam ostatnio na budowie, nie wem czy tylko ja mam takie wrażenie,że jakoś sie ciągnie strasznie to wykańczanie… Tyle jeszcze mają do zrobienia…Chyba,że to tylko daje znać moje zniecierpliwienie do przeprowadzki na swoje własne M :-))))) Pozdrowionka

hihi dzieciaczkowy babiniec nam sie robi na zielonym przedmieściu :_usmiech:
Aneta w sumie w mieszkaniach zostały tylko kaloryfery do załozenia, z klatkami wydaje mi sie idzie wolniej. Musimy tez liczyc na wczesną ładną wiosnę zeby zaczeli na zewnątrz cos robic. Hehe każdy z nas zniecierpliwiony teraz ten czas sie bedzie jeszcze bardziej dłuzyć.
Pozdrawiam

NO TO ŁĄDNIE SAME DZIEWCZYNKI:)
W SUMIE SYN POWINIEN BYC ZACHWYCONY:)
NO ALE CHLOPAK BY SIE PRZYDAŁ……..DO KOPANIA W PIŁE:_mysli:
POZDRAWIAM WAS

Cytat Piotr78;23431 :
Tym bardziej projekty kuchni i łazienki, na razie oglądamy płytki, wanny, bidety, itp., itd., Wy już macie zaprojektowane kuchnię i łazienkę ? Ile to kosztuje w ogóle ? No i gdzie to wszystko będziecie kupować, jakiś konkretny sklep ? My jeżeli chodzi o meble do salonu, sypialni, to raczej stawiamy na Black Red White, z tego co oglądałem, to te meble najbardziej Nam pasują :-)
Pozdrawiam :-)

Nam też się podobają meble z Black Red White, no i jeszcze z Bogfranu. Panele będziemy kupować w Komforcie. Planujemy kuchnię na zamówienie, lazienkę chyba już nie. A czas leci jak szalony nim się obejrzymy będziemy urządzać mieszkania.
Pozdrawiam

No forum w końcu się rozkręca, to dobrze :-) Janki, przyznam, że pierwszy raz słyszę o meblach z Bogfranu, faktycznie ciekawie to wygląda :-) Makaroov może jeszcze nic straconego, może Twój syn będzie miał kolegę do kopania piłki, chociaż trochę młodszego ;-) Moja Żona właśnie we wrześniu będzie rodzić, tylko jeszcze nie wiemy, czy będzie córka, czy syn :-))) Pozdrowienia dla wszystkich sąsiadów :-)

witam ponownie :)

Piotr to gratulujemy:)
Wrzesien dla WAs wielkim miesiącem:)
pozdrawiamy

Piotr my również gratulemy :))

Dziękuje Wszystkim Sąsiadom, mam nadzieję, że jakoś uda mi się pogodzić narodziny dziecka, wykańczanie mieszkania, przeprowadzkę itp., itd. :-))))
Końcówkę roku będę miał pracowitą, hehe :-) No i miejmy nadzieję, że w końcu zrobią chodniki na Strażackiej !
Pozdrawiam

SPROSTOWANIE :o

PONOC, MONTAZ DRZWI JEST W CENIE DRZWI NIE DODATKOWO PŁATNY:o

POZDRAWIAM SASIADÓW …..I PRACOWNIKÓW AKRO….

Witam, był ktoś z Was może na budowie w ciągu kilku ostatnich dni? Byliśmy z mężem w sobote, ale niestety nikogo nie było, cisza i spokój na budowie dwójeczki, nie było od kogo wziąć kluczy :-(((( W tygodniu nie bardzo mamy jak….

Ciekawe jak się mieszka sąsiadom z jedyneczki :-)))

Witam przyszłych sąsiadów! Jesteśmy z mężem szczęśliwymi nabywcami mieszkania w TRÓJECZCE:)
Ostatnio wybraliśmy drzwi do naszego mieszkanka i w najbliższym czasie wybieramy się na budowe. Może uda się zrobić jakieś fotki.
Serdecznie pozdrawiam!:)

Witamy nowych Sąsiadów :-) Musimy się z Żoną pośpieszyć z wyborem tych drzwi, bo widzę, że chyba tylko my jeszcze ich nie wybraliśmy, Evenis która klatka/piętro ? My 3 piętro, chyba środkowa klatka :-)
Pozdrawiam

A nasze mieszkanko jest na parterze w 4 klatce:)

WITAM NOWA SASIADKA:_usmiech:A 4 KLATKA TO KTORA ???
BYC MOZE JESTESMY SASIADKAMI Z KLATKI?

POZDRAWIAM WSZYSTKICH…………….

MYŚMY JUZ DLUGO NIE BYLI NA BUDOWIE TRZEBA SIE WYBRAC SPRAWDZIC CO SIE ZMIENIŁO…….

witam sąsiadów,
Aneta bylismy niedawno na budowie, niewiem jak w innych ale w drugiej klatce niewiele sie zmieniło, płytki na korytarz poskładane, przygotowane, pewnie niedługo zaczną kłaść, i chyba tyle z nowości.
byliśmy juz z panem od projektu mebli kuchennych i szaf wnękowych do pomiaru, teraz czekamy na wycene, noo cos się powoli zaczyna dziać.

Sawalkoo ta nasza druga klatka zawsze jakoś tak na końcu jest robiona zauważyłam :-))) Chyba poczekam z wizyta na budowie chociaż do kwietnia, to się może miło zaskoczę postępem prac…:-)

Mam pytanko w sumie do wszystkich sąsiadów:możecie polecić kogoś od mebli kuchennych na wymiar?? Gdzie będziecie robić kuchnie? Jeśli to nie tajemnica oczywiście :-)))) Pozdrowionka dla wszystkich

Makaroov jak Ci to wytłumaczyć hmmm…
Na dłuższej części bloku są dwie klatki. Później jedna w narożniku;) i jeszcze jedna w krótszej części.
Czwarta jest właśnie ta w krótszej części. Skomplikowane;)
Ta sama klatka?

Cytat aneta20;24175 :
Witam, był ktoś z Was może na budowie w ciągu kilku ostatnich dni? Byliśmy z mężem w sobote, ale niestety nikogo nie było, cisza i spokój na budowie dwójeczki, nie było od kogo wziąć kluczy :-(((( W tygodniu nie bardzo mamy jak….

Ciekawe jak się mieszka sąsiadom z jedyneczki :-)))

Na budowie pracują co 2 sobotę więc w najbliższą masz szansę ;)

Cytat mazi84;24198 :
Na budowie pracują co 2 sobotę więc w najbliższą masz szansę ;)

Mazi84 dzięki za info… dobrze wiedziec :-)))

Witam was fajnie wiedziec ze co druga sobote pracują;)
evenis to w tej samej klatce my na 2 piętrze:)
fajnie pozdrawiam :)

Sawalkoo
Czy kontakty i załączniki światła są zamontowane?
Aneta.
Nam się koncepcje jeszcze zmieniają. Mieliśmy początkowo zamawiać kuchnię w Wikbard(www.wikbard.pl). Jeden sklep na Rejtana drugi gdzieś koło Jasionki. Ale kuchnię zaprojektujemy sobie sami z mebli systemowych Bogfranu.
Pozdrawiam sąsiadów

Słuchajcie dzwoniłam do Akro i na 90 % nie bedą pracować w najbliższą sobote, kierownicy są na urlopach…także nie ma co się wybierać :-(

Janki.
Dzięki za namiary.
Ja też mam kilka koncepcjii i pomysłów w głowie, gorzej z rozmieszczeniem wszystkich sprzętów w niewielkim aneksie, żeby było wygodnie i tak żeby nie zdominować kuchnią salonu…

Pozdrowionka :-)))):icon_smile2:

Janki przynajmniej u nas gniazdka nie były jeszcze zamontowane.

info z dzisiaj: kaloryfery pozakładane :)

Witamy wszystkich sąsiadów. Szczęśliwie udało nam się zakupić mieszkanko w bloku nr 3, czwartej klatce, na parterze. Cieszymy się, że możemy dołączyć do grona forumowiczów i przynajmniej na razie poznać was wszystkich wirtualnie:) Również z niecierpliwością czekamy tych ciepłych dni w których będziemy mogli zwozić już na miejsce swoje rzeczy:)

Mamy też pytanko… Jak to jest dokładnie z tymi ogródkami??? Z tego co ja wiem będziemy mieli prawo do własnego zagospodarowania tym kawałkiem, oczywiście jeśli zgodzą się na to sąsiedzi (myślę jednak że każdemu będzie zależało na tym aby za oknem było miło i rosła ogolona trawka:) ) Czy jednak ktoś z sąsiadów na parterze dowiadywał się jak będzie można podlewać tę trawę? Czy będziemy musieli kupić wąż i ciągnąć go z łazienki do ogródka czy może będzie jakiś dostęp wody na zewnątrz? a może jeszcze jakąś inaczej? I jak jest z montażem gniazdek elektrycznych? Czy to Akro wstawia je do podstawowych miejsc które były w projekcie? Czy tak jak w naszym przypadku gdy dołożyliśmy kilka punktów będziemy musieli dokupić do nich dodatkowe gniazdka? A może w całym mieszkaniu będziemy musieli wstawiać swoje przełączniki elektryczne? I na koniec pytanie na które chyba każdemu z Was i oczywiście z Nas miło się odpowiada:) Rozumiem, że oddanie całego projektu jest planowane na wrzesień… Ale projekt zakłada również zagospodarowanie terenu na zewnątrz tj. place zabaw dla Waszych pociech, parkingi itd. Czy w takim razie można liczyć, że pozwolą nam nieco wcześniej odebrać to mieszkanko z dozorem budowlanym aby zacząć je urządzać? Macie może takie informacje? Z tego co widziałem w zeszłą sobotę klatka nr4 w bloku 3 jest już wytynkowana, mieszkania na parterze też przechodzą już w stan używalności i zaczynają cieszyć oczy:) (Byłem również u Was drodzy sąsiedzi:), mam nadzieję, że się nie gniewacie iż wchodziłem Wam w butach do mieszkania hehe ) Pogoda zaczyna dopisywać więc liczymy, że uda się trochę pośpieszyć prace co o tym sądzicie?

Malllisia witaj na forum, wiesz mnie sie wydaje ze jednak kazdy z nas bedzie musiał zadbac o ogródek i własną wodą go podlewac , bo w koncu sami za niego bedziemy odpowidac, jezeli sie wspólnota zgodzi, co innego gdyby to była część wspólna wszystkich mieszkanców, wtedy sprzątaczka czy ktos kto by sie tym zajmował musiał by sobie sam poradzic. no i oczywiscie mam nadzieje ze wspólnota sie na to zgodzi zeby nam "oddać" te ogródki :)
co do ganizdek chyba kazdy z nas miał wybór gdzie mają byc, trzeba sie tylko zmiescic w ilości, za resztę sie doplaca. z tego co pamiętam z rozmowy z panem Tomkiem oni dają białe firmy legrand (przynajmniej w bloku 2. jakby sie chciało inne trzeba kupic i dostarczyc a oni odliczają na koniec kwote za legrandy. Mysmy nie zmieniali bo są w miarę ładne i fajne.
co do oddania mieszkan to napewno bedą one oddane jak juz kostka i asfalt będą położone. napewno nie wpuszczą mieszkanców w błotko.
Aneta ty nie mozesz byc ostatnio na budowie za to moja mama ostatnio była i nie mogła sobie odmówic wejscia na pozostałe mieszkania na parterze bo drzwi były otwarte, pracownicy mają tam zlożone plytki i kaloryfery. U ciebie podobno cały duzy pokój w kaloryferach chyba (hihi bogata teraz jesteś), podobało sie mamie twoje mieszkanko, i ta wnęka przerobiona na jakies małe pomieszczenie, z ciekawości zapytam co tam będziesz miala? i co było w projekcie?
A wogóle to fajnie by było tak myślę, jakby sie ktoś z akrodomu zalogował na naszym forum, hihi napewno by wtedy mieli mniej telefonów i pytań, i nam niecierpliwcom by było milej sie dowiadywac róznych rzeczy a nie domyślać .
Pozdrowionka

My też zdecydowaliśmy się przerobić bądź co bądź potrzebną garderobę na mały pokój sypialniany. Pomimo iż bedzie ciemny, bez okna to zainwestowaliśmy w kilka szklanych pustaków, okno wentylacyjne u góry ściany i postanowiliśmy wstawić tam łózko z niewielką komodą. Pomysł spodobał się nam gdy pierwszy raz byliśmy na budowie i kierownik pokazał nam takie samo mieszkanko w lustrzanym odbiciu z podobnym rozwiązaniem.
Co do zalogowania tu kogoś z biura jestm zaa. Spróbuję namówić panią Magdę B. aby dołączyła do tego grona. Póki co pozdrawiam

Mallisia witaj na forum.

Salwakoo.
W tym małym pomieszczeniu mamy zamiar miec mini-sypialnie.Pokoik z oknem będzie dla córci. Trochę mało miejsca, bo niecałe 7m2, ale łóżko z szfa sie zmieści, a dzięki temu salon bedzie typowo wypoczynkowo-gościnny…

Mallisia zaintrygowałas mnie tym oknem wentylacyjnym, kurcze my nic takiego nie zrobiliśmy…sic!!! Ale na tej ścianie oddzielającej pokój z oknem od tej sypialni chcemy zabudowac mała szafe przesuwna…Kurcze, no to mam o czym myślec teraz w nocy …hihihi

Aha…Salwakoo odnośnie spacerów po innych mieszkaniach-ja po Twoim też kiedyś wędrowałam hihihihi.Pozdrawiam serdecznie

hmm Aneta a ty tam miałas dwa czy trzy pokoje??bo rozumiem ze salon, pokoój przedzielny na sypialnie i dla corci a trzeci??, Fajne te wasze pomysły na mini sypialnie. moze za pare lat o tym pomyśle jakby kiedys drugie dzieciątko było. wogóle na początku naszego szukania mieszkania myslelismy o mniejszym i wlasnie dwóch pokojach z czego jeden przedzielony na sypialnie (cos takiego jak "na wspolnej" ma kinga z michałem, ale wszędzie male kliteczki były nie do przedizelenia, więć zdecydowalismy sie na 3 pokojowe, salon, sypialnia i dla dziecka.

Salwakoo nasze mieszkanie ma 50m2 (dokładnie 49,96), jest salon z aneksem, pokój córki i właśnie pokoik-widmo (jak mawia mój mąż hahaha), ten bez okna niecałe
7m2. My marzyliśmy o takim mieszkaniu jak Twoje, z sypialnia dla siebie i pokojem dla dziecka, ale cóż….z powodów finansowych padło na to, które kupiliśmy :-))) "Jak sie nie ma co sie lubi, to się lubi co się ma" :-)))))Pozdrawiam

ahaa juz rozumiem, bo ja myslałam ze wasze to odbicie lustrzane naszego, a z tamtej strony przeciez wózkownia jest.
a wogóle fajnie to brzmi nasze, wasze, a przeciez nasze to przez 30 lat banku będzie :)

FAJNIE SASIEDZI WIDZE ZE FORUM SIE ROZKRECIŁO :)

A MA KTO MOZE Z WAS NAROZNE MIESZKANKO Z DWOMA TARASAMI???
JAKIE MACIE POMYSŁ NA WYKONCZENIE ?

FAJNE TO ROZWIAZANIE Z TYM POKOJEM WIDMO :oczy:

ROWNIEZ PROPONUJE BY PRACOWNICY AKRO SIE DOLACZYLI DO NAS……
ODNOSNIE SPACERÓW TO MYSMY TEZ WEDROWALI PO WASZYCH WIEC SPOKO WYBACZAMY WSZYSCY:)

POZDRAWIAM……

kilka pomysłów na zamontowanie wentylacji okiennej w pokoju "widmo"
http://www.glasspol.pl/index.php?m=21
nie wymaga to zbyt wielkich przeróbek a efekt w ciemnym pokoju może być zadowalający (wymiary okienek są dopasowane do wym. lukswerów). My mieliśmy o tyle szczęścia, że gdy kupowaliśmy mieszkanie nie było jeszcze ścian działowych a to rozwiązanie poleciła nam również Pani architekt z akrodom-u.
Byliśmy dziś przejazdem na budowie. Trójeczka zaczyna się ocieplać. Do środka nie wchodziliśmy bo błotko jakie tam się znajduje uwielbia tylko nasz pies, którego po takim spacerze trudno było by poznać:) Wybieramy się też zaraz na rajd po mieście w poszukiwaniu ciekawych rozwiązań do naszego M3:) Pozdrawiamy…

Witam wszystich użytkowników. :)
Dawno nie zaglądałam na forum, a tu prosze..
jestem bardzo pozytywnie zaskoczona i myśle że bedziemy mieć naprawde fajnych sąsiadów :)
Ciesze, sie bardzo, że na zielonym przedmiesciu bedzie mieszkac tyle dzieci. Mamy synka 1,5 rocznego i jest to dla nas wazne, aby i on miał swoich rówiesników.
Byliśmy wczoraj na budowie, jest tam jedno wielkie błotko,:/ wiec jezeli nie musicie jechac to sie nie wybierajcie az sie poprawia warunki.
W mieszkaniach są założone grzejniki, jest domofon i drzwi. Elektrycy jeszcze cos tam robia z kablami i nic po za tym sie nie dzieje. Na korytarzu sa balustraty, tak jak było.

Makaroov my mamy mieszkanie narozne z dwoma tarasami.
Narazie skupiamy sie na łazience i kuchni. Oglądamy płytki, mebke i itp.
W Leroy Merlin jest projektantka która bieze 200 zł.
Oglądalismy tam płytki i przy okazji sie dowiedzielismy.
Pozdrawiam.

Witam serdecznie mika 122
dajcie znac czy jestescie zadowoleni z projektantki z leroy:) jak byscie korzystali z jej usług:)

wy to jeszcze chwilka i bedziecie mieszkać:)

Witamy nowych Sąsiadów. Mamy mieszkanie w trójeczce – 2 klatka, 1 piętro.

Marcin & Iwona

Witam serdecznie!:) Byliśmy dzisiaj na budowie. Panowie ostro pracują:) Trójeczka się ociepla. Wszystko zaczyna nabierać kształtów:)
Wszystko sobie dzisiaj wymierzyliśmy i zaczynamy rozglądać się za kuchnią. Nasz synek wybrał już kolor do swojego pokoju;)
Pozdrawiamy wszystkich!

Kilka fotek z trójeczki:)

no ładnieee :) trójeczka do przodu, ciekawe co sie w dwójce dzieje , ja ostatnio nie byłam.
a mam jeszcz epytanie, kiedy w trójc ebyły kładzione tynki?

WITAM JAKI MIŁY WIDOK WIDZIEC ZE JUZ NASZE MIESZKANKA NABIERAJA WYGLADU , JUZ NAM ZLECI I BEDZIEMY SIE URZĄDZAĆ:o
MY WYBIERAMY SIE WLASNIE ZMIERZYC I BEDZIEMY ROBIC PROJEKTY KUCHNI
I ŁAZIENKI:o
NASZ SYNEK TEZ MA JUZ EVENIS WYBRANY KOLOR DO POKOJU….

Sawalko wie, że w 3 klatce zaczynają kłaść płytki na korytarzu, bo na razie nie mamy dostępu do mieszkania.
Pozdrawiam

Hello,

i am a new user to this forum and i was wondering if someone in here is good with web cams. I want to buy a new cam and i was thinking of a nice philips cam. What is your opinion, is there any free cam software for it?Is the image quality decent or the sound? I`v read some cool things about it on
myfreecam blog.

Thank you in advance!

Makaroov robilismy projekt łazienki w leroy merlin. Są tam dwie panie, które się tym zajmuja. Pierwsza pani jest projektantką doświadczoną, a druga się dopiero uczy. My właśnie byliśmy u niej. Ogólnie jest oki. Zrobiła nam super projekt łazienki. :) Jedyny minus to jest taki ze, jak juz wczesniej pisałam ona sie dopiero uczy wiec zajmuje jej to wiecej czasu i troszke sie gubi jeszcze w niektórych rzeczach , ale jest oki,trzeba poprostu byc u niej cierpliwym. Z efektu koncowego jestesmy bardzo zadowoleni. :) :)
Możecie spróbowac sobie u tej drugiej kobiety. Trzeba sie zapisac wczesniej, ok 2 tyg sie czeka.
A i jeszcze najwazniejsza sprawa. Projekt kosztuje 200 zł , chyba ze kupicie płytki u nich w sklepie, wtedy za projekt sie nie płaci.
Wiec proponuje wybrac sobie najpierw płytki i jak juz bedziecie zdecydowami to wtedy isc robic projekt :D
Pozdrawiamy.

Witam dziekuje za odp…
Wlasnie problem jest w tym ze ciezko sie zdecydowac a plytki:)
pozdrawiam

Pytanie natury technicznej. Czy odpływ wody(wanna, kabina prysznicowa) w łazience jest tuz przy wejściu po lewej stronie , czy na po drugiej stronie?

Nie wiem jak jest u Ciebie. U mnie np jest tak że odpływ znajduje się po lewej stronie ale w górnej części łazienki. Jeśli więc zdecydujesz się na prysznic to najprawdopodobniej będzie mały problem bo często na tej jednej ścianie znajduje się również umywalka a jeśli nie masz oddzielnego kibelka to też znajduje się w samej lini. No chyba, że myślisz o wannie wtedy może uda Ci się to wszystko pomieścić:) Pozdrawiam

Wszystkich "Starych" i "Nowych" Sąsiadów zapraszam na Nasze nowe FORUM:

http://www.zieloneprzedmiescie.fora.pl/nasze-osiedle,1/nasze-osiedle,3.html?sid=60f9be6a877abdb7c641a434f49c8153

Pozdrawiam

Witam,
bardzo poważnie zastanawiam się czy zakupić mieszkanie na osiedlu Zielone Przedmieście,dokładnie w bloku nr 4, który ma być oddany do użytku dopiero w maju 2012 r. Mam jednak kilka wątpliwości, może ktoś pomoże mi je rozwiać. Po pierwsze czy developer jest solidny i czy jakoś mieszkań nie budzi zastrzeżeń? np. nie pękają ściany itd. Znalazłam jedno forum w sieci, gdzie ludzie skarżą się na tego developera zarzucając mu, że w ostatniej chwili przed oddaniem mieszkania zażądał dopłaty mimo, że mieli gwarancję nie zmienności ceny, czy ktoś o tym słyszał?? wpisy negatywne zaczynają się od 2008 roku, z góry dziękuję za informację, pozdrawiam.

Witam dzisiaj byliśmy z żoną na budowie :) Kilka fotek:

Szczęściarze z jedynki szlifują swoje mieszkanka :)
Wgrajfoto.pl – hosting zdj??, upload, galeria foto, szybkie wgrywanie fotek.

Dwójka coraz ładniejsza :)
Wgrajfoto.pl – hosting zdj??, upload, galeria foto, szybkie wgrywanie fotek.

sprostowanie :o

ponoc montaż drzwi wewnętrznych jest w cenie drzwi, a nie jak pisałam dodatkowo płatny:o

pozdrawiam sasiadów i pracowników akro:o

Witam mam pytanie co robicie z grzejnikami czy likwidujecie np w przedpokoju czy pozostawiacie tam gdzie sa w planie czy moze zmieniacie polozenie ?
Powiem szczerze ze te grzejniki utrudnija sprawe np. W łazience …..czy przedpokoju

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top