Sezon 2008/09

Piłkarze Resovii mają nieźle ustawione celowniki – w trzech ostatnich sparingach strzelili… 14 goli.

Trenera Tomasza Tułacza cieszy najbardziej to, że w zespole nie ma prawie kontuzji, plagi z poprzedniego sezonu.

– Pech dopadł tylko Witka Jakubowski, który ma jakiś, nie na razie jako poważny, problem z kolanem – mówi trener "pasiaków”. Reszta zawodników jest zdrowa i na boisku radzi sobie coraz lepiej. – To tylko sparingi, rywale są z różnych półek, nie ma co się podniecać. Z drugiej strony cieszy mnie, że coś drgnęło i wygrywamy przekonująco. Forma nie jest oczywiście optymalna, nasza skuteczność na pewno mogłaby być lepsza, ale do ligi jest jeszcze trochę czasu i na pewno go nie zmarnujemy.

Do Resovii na owy sezon doszli :
Pałkus, Szyszko, Adamczyk, Wiktor, Złotek, Baran, Pietrucha,

natomiast odeszli :
Białek, Szydełko, Prymula, Polak, Rozborski, Biliński, Rajzer, Daniel, Bukała

Pierwszy mecz Resovia zagra z Beniaminkiem III Ligi Stalą Mielec, 9 Sierpnia o godz.17:00 na stadionie przy ul.Wyspieńskiego 22 .

Jarosław Białek, były piłkarz Resovii w Saint Patrick s Athletic FC !

Jarosław Białek będzie występował w barwach irlandzkiego Saint Patrick s Athletic FC. 27-letni pomocnik grał w zeszłym sezonie w drużynie Resovii.

Białek pojawił się na Richmond Park wczoraj i ma pomóc drużynie w walce o mistrzostwo Irlandii. Na miesiąc przed zakończeniem sezonu klub zajmuje drugie miejsce w tabeli. W 20 rozegranych dotychczas spotkaniach zdobył 42 punkty.

Na decyzje o grze w Irlandii wpływ miała żona zawodnika, która przybyła na wyspę wcześniej, zdecydowała się zostać i przekonała męża, by przyjechał za nią.

– Wysłałem moje CV i DVD do klubu i jestem szczęśliwy, że jestem tu. Saint Patrick s Athletic to bardzo profesjonalny klub.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top