Drugie Janki pod Rzeszowem?

Cytat :
co o tym sadzicie.
ja osobiscie jestem przeciw takim inwestycja w tej czesci miasta. osiedle to jest kreowane na jedno z naj spokojniejszych w rzeszowie i cos takiego moze to tylko popsuc

a ja jestem za tym, ze jezeli maja cos budowac to tam, a nie na Rejtana. Bo ta czesc miasta przedsiebiorcy chyba najbardziej sobie upodobali :/

Cytat :
Na rzeszowskim Staromieściu ma szansę powstać największy kompleks handlowo-usługowy na wschodniej ścianie Polski.W jego skład wejdą hipermarkety oraz galerie handlowe, a wszystko to ma zająć 30 hektarów

Inwestycję planuje firma Casta Invest Polska na granicy Rzeszowa i gminy Trzebownisko, prawie vis a vis bazy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji przy ul. Lubelskiej. Większość tamtejszych działek jest w rękach prywatnych. Casta rozpoczęła już rozmowy z ich właścicielami. – W planie zagospodarowania przestrzennego jest zapis, że ten teren może zostać wykorzystany pod inwestycje związane z przemysłem, handlem i usługami – mówi Anna Raińczuk, dyrektor rzeszowskiego Biura Rozwoju Miasta. – Abyśmy mogli zrealizować plany, konieczne będą zmiany w planie zagospodarowania, dlatego na rozpoczęcie naszej inwestycji trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Zakładając wariant optymistyczny, budowa może rozpocząć się w 2007 r. – powiedział "Gazecie" przedstawiciel firmy Casta, który zastrzegł sobie anonimowość.

Casta Invest Polska plany ma ambitne. W skład kompleksu handlowo-usługowego ma wejść nawet osiem sklepów o powierzchni handlowej powyżej 2 tys. m kw. oraz galerie handlowe. Jakich firm hipermarkety mogą stanąć na Staromieściu, przedstawiciel Casty nie chce zdradzić. – Na szczegóły na razie za wcześnie. Ale branże nie są tajemnicą – na pewno będzie przedstawiciel branży spożywczej, budowlanej i AGD. Będziemy chcieli także, aby znalazł się tutaj sklep firmy Ikea. Jest to oczywiście uzależnione od planów Szwedów. Jeśli nie zdecydują się od razu na budowę sklepu, to i tak będą mieli zarezerwowany teren. Po to, aby w przyszłości sklep sieci Ikea mógł tam powstać – mówi przedstawiciel Casty. Dodaje, że firma będzie starała się zaprosić do współpracy lokalnych przedsiębiorców i kupców, którzy swoje stoiska będą mogli mieć w galeriach handlowych. Casta Invest Polska jest zainteresowana inwestowaniem na terenie południowej i wschodniej części Polski, w sześciu miastach. – Najbardziej zaawansowane są prace w Lublinie, gdzie najprawdopodobniej w ciągu miesiąca rozpocznie się budowa kompleksu handlowego, w którym znajdzie się m.in. hipermarket firmy Carrefour. Jednak rzeszowska inwestycja będzie na pewno większa od lubelskiej. Będą to takie drugie Janki – mówi przedstawiciel Casta Invest Polska.

Janki

Gigantyczny kompleks handlowy w podwarszawskich Jankach rozpoczął działalność w 1999 r. Powierzchnia znajdujących się tam obiektów handlowych dziś wynosi łącznie 75 tys. m kw. Jest tam 90 butików i punktów usługowych oraz kilkanaście większych sklepów, m.in. takich firm, jak: Gemo, Go Sport, CCC, Conforama, Anna Zoo, Feu Vert oraz hipermarkety Geant i Ikea. Janki to nie tylko handel, ale także rozrywka. Znajduje się tam m.in. mulitiplex Cinema City oraz kompleks 12 restauracji. Przy obiektach w Jankach jest 3500 miejsc parkingowych.

info z gazeta.pl

co o tym sadzicie.
ja osobiscie jestem przeciw takim inwestycja w tej czesci miasta. osiedle to jest kreowane na jedno z naj spokojniejszych w rzeszowie i cos takiego moze to tylko popsuc

Jestem całkowicie za!!! Oczywiście to dobry rejon miasta bo nie ma tam dużo bloków mieszkaniowych (narazie). Jeśli jednak Casta Invest przeniosła by się do Trzebowniska było bo jeszcze lepiej. Podobno ma być tam IKEA. Zgadzam sie ponieważ w tej części kraju nie ma takiego sklepu. Sądzę ze do "rzeszowskiej" IKEI będą przyjeżdżać nie tylko kupcy z województwa ale także zza granicy. Mozemy liczyć na Ukrainców , którzy w zachodniej części kraju nie mają takiego sklepu. Słyszałem też ze ma tam powstać hipermarket sieci "Geant" lub "Carrefour", a z budowlanych to "Praktiker". Takie megacentrum bardzo pomogło by w rozwoju Rzeszowa !!!

Być moze te "Drugie Janki" powstaną ponieważ jak donosi ZW wykupione sa już działki. No ale mi sie nazwa tego nie podoba "Park Handlowy – Rzeszowiak" ;)

hmm no interesująca idea :) ale nie jestem pewny czy dziadki im tak łatwo oddadzom działeczki swoje pod budowę :roll:

jestem za! jestem za! jestem bardzo za!

Staromieście powinno trochę ożyć, pełno tu starszych ludzi. Ja bym nazwala ta dzielnice Rzeszowa "wymarła" :| :| :|

no w sumie na nazwe mogli by sie jakąś lepsza szarpąć :lol:

Ja mam nadzieję, że to nie będzie na zasadzie -teraz się zgodzili a za chwilę znajdą sie jacyś dziwni własiciciele działek albo coś miasto będzie miało wątpliwości….i tym samym budowa sie opzoni przeciez w Rzeszowe zawsze musi być jakaś przeszkoda,nawet mała ale musi być nie długo to miasto będzie słynęło z tego….no ale chciałbym nie mieć racji

No i radni puscili inwestycje (to cos nowego) teraz tylko zatwierdzic projekt zagospodarowania umowa offsetowa i bedziemy mieli jedno z wiekszych centerow w Polsce :) jestem zadowolony bo w tej czesci miasta nie ma czegos podobnego i jako tubylec musze przejechac cale miasto zeby sie dostac do jakiegos hipermarketu :| tylko czemu tyle lat radni nic nie robili z tymi nieuzytkami :?: :?: a jak wlaczal do Rzeszowa gmine Trzebownisko to bedzie to centrum miasta :D :D :D :D

i co? kiedy zaczynają budowę? ja czekam z niecierpliwością!

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top