stary poligon (strzelnica)

fajnie by było jakby w tym miejscu jakis park zrobili ale niestety juz to niemozliwe
poligon zostaje przeniesiony a w tym miejscu powstana nowe blok
Strzyzowka prawdopodobnie za parenascie lat stanie sie najwiekszym osiedlem w Rzeszowie

PS. Ja tez pamietam jak wogole blokow nie było na tym osiedlu, a po lakach skakaly zające, ale niestety pozostaja tylko wspomnienia

Ja mieszkam na tym osiedlu,ale już w blokach.I z tego co wiem to powstają,a niektółre już powstały bloki przed strzelnicą,ale nie na jej terytorium.A następne bloki mają być budowane tam w polach gdzie teraz znajduje sie pare ogródków działkowych.Wydaje mi sie że strzelnica zostanie nie tknięta.

Witam wpółmieszkańców :)

Czy Wy tez często spracerujecie sobie na poligon, wspinacie się na wał i szwędacie się po tamtejszych krzakach, gdzie spod nóg wyskakują sarenki i zające? Bo ja tak. I bardzo to lubie bo mieszkam tam od czasów kiedy nie było w okolicach Strzyżowskiej ani jednego bloku. A slyszalem plotki, że teren ma być również zabudowany blokami… A Rzeszów już i tak jest ciasnym miastem buduje się wszędzie gdzie się tylko da, czy nie było by dobrze gdyby ten teren pozostawić jako rozległy park? Jest to unikalny fragment dzikiej przyrody bardzo blisko ludzkich siedlisk, a miejsce jest piękne, z wału rozciąga się rozlegly widok na całe miasto. Czy teraz kiedy granice Rzeszowa zostały poszerzone trzeba wykorzystywać każdą wolną przestrzeń na zabudowe, zapominając o tym, że każdemu człowiekowi potrzebny jest kontakt z przyrodą?
Napiszcie prosze co o tym myślicie.

Pozdrawiam
Jacek

Marcin, a czy to juz przesądzone? Plan zagospodarowania przestrzennego jest gotowy? Gdzie mozna sie takich rzeczy dowiedziec? Moze mieszkancy mogliby oprotestować taki plan jakos i zaproponować cos innego tzn. park w tamtym miejscu? Przeciez tak nie moze byc, Rzeszów jest trzecim miastem w Polsce pod względem gęstości zaludnienia na kilometr kwadratowy, nie można tak zagęszczać zabudowy bez żadnej przerwy. Ja niestety nie znam sie na procedurach… ale chetnie podzialal bym gdyby byla jakas szansa ocalenia tego zakątka.

Myślę,że po włączeniu Przybyszówki szansa na oszczędzenie strzelnicy jest spora.Projektant może teraz wybudować kilkadziesiąt bloków na polach które teraz już są własnością miasta.A skoro strzelnica pochodzi z XIX wieku to ja również jestem za tym aby ocalała.Ale trzeba by troche ją "wyeksponować" bo w takim mieście jak Rzeszów każdy zabytek jest na wagę złota :)

Mój ojciec niedawno gadał z prezesem spółdzielni,który mówił,że gdyby tylko te pola były w granicach miasta to on by tam budował (to było na jesień tamtego roku).

Cytat kajto :
estem z czudca i w szkole mamy strzelince jako jednyni i jest spox

Baardzo interesujące ! Błagam napisz coś więcej o tej strzelnicy strasznie chciałbym poznać jej historie tzn. kiedy ją wybudowano,według czyjego projektu,nazwa wykonawcy,czas budowania i może pare zdjęć z różnej strony !

Witam,
tez mieszkam niedaleko, rowniez pamietam bardzo dobrze te szczere pola za oknem…:) Mimo to cieszy mnie widok rozwijajacego sie osiedla i zarazem miasta. Choc faktycznie problemem i to sporym jest strzelnica. Niestety obecny, wybrany na kolejna kadencje, Prezydent, a wiec i zapewne Rada Miasta, dazy do tego, by przejac ten teren i przeznaczyc pod budownictwo mieszkaniowe. Rowniez uwazam, ze w tym rejonie jest bardzo potrzebny wiekszy kawalek zielonego terenu, a jednoczesnie strzelnica jest najbardziej odpowiednim miejscem.
Planuje sie wkrotce zajac tematem. Chce, by strzelnice wojskowa przeniesc poza miasto, a w obecnym miejscu uporzadkowano teren, ale nic poza tym. Jednoczesnie chce, by strzelnice uznano za zabytek, poniewaz zostala ona zbudowana jeszcze przez Austriakow w XIX wieku. Mysle, ze razem, jako mieszkancy okolic damy rade przekonac pana Ferenca. Wiem rowniez, ze czesc mieszkancow, ktorzy w zasadzie sasiaduja ze strzelnica, podjela juz jakies dzialania w tym kierunku.

Cytat liver :
Myślę,że po włączeniu Przybyszówki szansa na oszczędzenie strzelnicy jest spora.Projektant może teraz wybudować kilkadziesiąt bloków na polach które teraz już są własnością miasta.

To chyba nie do konca tak. Te pola raczej tylko lezą na terenie Rzeszowa w chwili obecnej ale sadze ze sa wlasnoscia prywatnych osob.Chyba ze to juz zostalo kupione przez miasto.Nie wiem.

ja tez mieszkam obok i bardzo czesto tam jestem….najlepsze sa ogniska za walem…poligon powinien zostac taki jaki jest…

jestem z czudca i w szkole mamy strzelince jako jednyni i jest spox

Wybaczcie odkop, ale ciekawy jestem czy wiadomo już coś na temat tego osiedla które ma tu powstać? Szkoda byłoby stracić kopiec i całe te tereny na rzecz bloków…

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top