Koncert GA-GA-ZIELONE ŻABKI

23.10 Rzeszów, Klub ¼ mili, ul. Podpromie 10

Bilety 12/15

Zagrają:

Ga-Ga-Zielone Żabki; The-Tox;

O zespołach:

GA-GA-ZIELONE ŻABKI

Minęły cztery lata od momentu, gdy Madhu (S Malec) pod szyldem Ga-Ga wydał ostatni materiał. Nowy krążek jest podsumowaniem tego okresu. W 2005 roku doszło do powstania teraźniejszego składu GA-GA-ZZ, oraz do stworzenia nazwy, która jest połączeniem dwóch zespołów Madha( GA-GA i Zielone Żabki). Od tamtego czasu zespół skupił się głównie na graniu koncertów, jednak mimo to nowe numery powstawały. Od początku grudnia 2008 rozpoczęli pracę studyjną, która trwała do mają br. Zarejestrowali wówczas 14 numerów, z czego większość stanowią nowe utwory, chociaż nie zabrakło również starych w odświeżonych aranżacjach. W rezultacie tego powstał krążek „Fakty i Fikcje”
Przedpremiera płyty odbyła się sierpniu 2009 na tegorocznym Przystanku Woodstock.

„Sama okładka płyty mówi nam, że to pozycja nietuzinkowa…
Bezkompromisowość w warstwie tekstowej jak i muzycznej – oto punk XXI wieku, z pełnym szacunkiem dla "starej szkoły". Muzyka GA-GA-ZŻ to mieszanka wybuchowa. Radykalne teksty, oprawione w crust’owy punk rock, melodyjne refreny, aż do reggaeowo-dubowego grania.
Warto zauważyć, że zespól jest producentem płyty. Do nagrania doszło we wnętrzach prawie opustoszałego, starego zamku na Pogórzu Sudeckim, zimowymi wieczorami i wiosennymi nocami początku roku 2009. Cała produkcja powstawała z myślą stworzenia muzyki alternatywnej bez oglądania się na współczesne trendy. Ta płyta to kolejna próba przełamania skostniałych schematów zarówno w tekstach, muzyce jak i w brzmieniu. Oto punk na całej linii.
W pierwszej chwili odnieść wrażenie, że to zupełnie nowy zespól. Jest to efekt ciągłych poszukiwań i fascynacji dźwiękowych Smalca, który jest nicią wiążącą wszystkie te projekty i w ten sposób należy to rozpatrywać.
„Trzeba wedrzeć się w mózgi” powiedzieli kiedyś chłopcy z Dezertera, w jednym ze swoich pierwszych wywiadów. Odnosi się wrażenie, że na krążku „Fakty i Fikcje”, GA-GA-ZŻ wypełniają te misję perfekcyjnie. Co więcej, to wdzieranie jest całkiem przyjemne. Generalnie – czad.
Obowiązkowa pozycja dla każdego, kto szuka nowych inspiracji w zbuntowanych dźwiękach.”

Oficjalna strona zespołu : Witamy na oficjalnej stronie zespołu GA-GA Zielone Żabki

The-Tox

Zespół The-Tox powstał w lutym 2006 roku. W maju doszedł do składu Kuzyn (wokal). W swojej muzyce starają się łączyć różne nurty muzyczne, choć punktem wyjścia w ich twórczości jest punk-rock. Na swoim koncie The-Tox ma już wydaną własnym nakładem płytę "Piwniczne Krzyczadło", która ukazała się w 2008 roku. We wrześniu 2009 zespół wchodzi do studia w Jaworze, aby zarejestrować materiał na nową płytę.

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Top