Ach ten Rosyjski w VIII LO…

witam wszystkich!!!! widze ze macie chyba duzoo nauki bo nikt sie na forum nie wypowiada;)) pewnie na niemieckim wam daja w kosc;0)) no ale cozz podobno KAZDY ROOBO TO CO LUBI:)) pozdrawiam 8 lo

Cytat Piotrek :
jak bedziesz mial kolo 160 punktow to cie do 4 przyjma :), w tym roku prog 152 byl nie oficjalnie

Kod
ze niby co 4 lo (szkoly dla LAMOSOW w okularkach, ktorzy nie wychodza z ksiazek)

a bana chcesz?

jeju poziom miedzy 4 a 8 jest kolosalny, w 4 wiecej pomoze ci nauczyciel wiecej bedzie wymagal i sie nauczysz, a te profile dziennikarskie, prawnicze to tylko w byle jakich lo sa

O ile kojarze, to z IV ludzie chodzą na ogromną ilość dodatkowych korepetycji, bo nauczyciele raczej tylko wymagają a nie dają za dużo od siebie. Mam takie informacje od co najmniej 8 osób które uczą lub uczyły się w IV LO.
Wydaje mi się, że VIII LO poza tym, że nie jest takie popularne nie ujmuje ogromnie takim "sławom" i gwiazdkom ja I, II, III czy może IV, które uważa sie za najfajniejszych.
Jakby to powiedzieć: pieprzenie w bambus!

Cytat Piotrek :
(…)a bana chcesz?

Jeśli było to na poważnie to pozostaje mi jedno słowo – żenada.

chyba masz racje belfer; wraca ten "radziecki" do lask:

Rynek odpowiada na zapotrzebowanie pracodawców. 79 proc. starających się o pracę twierdzi, że angielski zna. Pojawia się za to mnóstwo ofert z wymogiem znajomości języka rosyjskiego. To prawdziwy boom. I ludzie się uczą — 43 proc. deklaruje znajomość rosyjskiego. Jeszcze parę lat temu było to jakieś 20 proc. Niemiecki zna już mniej osób — 32 proc. Z resztą języków jest dużo gorzej. Francuski — tylko 7 proc., włoski — 2 proc., znajomość pozostałych jest znikoma – poniżej 1 proc. — wylicza Paweł Leks.

Rosyjski rzeczywiście ostatnio jest przebojem. Tym bardziej że młodych ludzi sprawnie posługujących się cyrylicą nie ma wielu.
— Coraz częściej poza angielskim pracodawcy wymagają też znajomości niemieckiego, francuskiego lub rosyjskiego. Trudno znaleźć osobę, która zna i angielski, i rosyjski, a zapotrzebowanie naprawdę jest. Rosyjski wyszedł w Polsce z użycia — przez jakiś czas mało kto się go uczył, a ci, co uczyli się dawniej… zdążyli zapomnieć — skarży się Magdalena Kozłowska. Choć zdarza się, że trzeba znać co najmniej dwa języki obce, by ubiegać się o określone stanowisko. Ale nie jest to jeszcze zbyt popularne. Tym bardziej że o pracę w Polsce ubiega się mniej kandydatów niż jeszcze niedawno. Firmy nie chcą więc ryzykować i zazwyczaj ograniczają wymagania. Zresztą przeważnie pracownik znający dwa języki i tak używa tego, w którym czuje się pewniej…

sam pisalem w moim CV ZNAJOMOSC ROS B/ DOBRA:))

Cytat Zakochany :
wiesz to że języka nie nawidfizsz nie oznaczać ma ze go ma niebyć … bo to oto chodzi ze język niemiecki jest ważniejszy niż rosyjski … i nie wiadomo jakby sie mówiło ze jezyk Rosyjski jest ważny to Niemiecki na pewno jest ważniejszy ….

wiesz co Zakochany Andy jak Ty jeszcze mało wiesz o życiu!!! Prawda jest taka, ze jezeli znasz jezyk angielski to niemiecki nie jest juz tak potrzebny, a wrecz przeciwnie, wtedy liczy sie znajomosc takich jezykow jak przde wszystkim rosyjki, hiszpanski, wloski itd. Troche wiecej zyje na tym swiecie wiec wiem coos na ten temat!!! widac tutaj dokladnie,ze nie znasz jeszcze rynku pracy!!! nikt tutaj nie pisze o calkowitym wycofaniu niemieckiego, a o daniu uczniom mozliwosci wyboru jezyka( widze,ze czytanie ze zrozumieniem u Ciebie lezy). Ja niestety nie maialam mozliwosci wyboru drugiego jezyka, teraz studiuje na AE w krk i szczerze Ci powiem, ze ludzie ktorzy mieli rosyjski w lo i podjeli na studiach kontynuacje tego jezyka maja nad reszta przewage!!!!!! i szkoda, ze licea ktore proponuja uczniom roznego rodzaju ciekwae nachylenia klas nie zaproponuja im jeszcze wyboru ciekawych jezykow!!! i chyba tutaj 6 Lo w rzeszowie przoduje (bardzo ciekawe nachylenia klas, i duza oferta jezykowa) ma to swoje odzwierciedlenie w ilosci klas w kazdym roczniku!!!!

Cytat Zakochany :
rosyjskiego można sie uczxyć ajk ci jest potrzebny w pracy czy gdzies

kochany do pracy chodzi sie po to aby pracowac a nie uczyc sie jezykow obcych!!!!

Cytat Zakochany :
a skąd mozesz wiedzieć na tym poziomie życia jaki ci bedzie potrzebny ??

akurat to juz dzieci w szkole podstawowej wiedza!!!! a jak ty nie wiesz to powiedz mi co robisz w LO i na jakiej podstawie twierdzisz, ze niemiecki jest wazniejszy, skoro nie wiesz jakiego jezyka bedziesz potrzebowal!!!!
szkoda Mi cie troche, za to ze jestes taki "maluczki" i tak malo wiesz o zyciu!!!!!
a jak mam byc szczera i coos doradzic to powiem tyle ze jezyk rosyjski, powiniem byc do wyboru w kazdej: klasie jezykowej( łączone filologie przezywaja istne oblezenie w ostatnich latach), w humanistycznych i humanistyczno prawnych( duze zapotrzebowanie w sadach na tlumaczy tego jezyka), w klasach o nachyleniu ekonomicznym( wiele firm poszukuje specjalistow z biegla znajomoscia tego jezyka) oraz w klasach o nachyleniu kulturowym!!!!
i kazdy uczen powinien miec mozliwosc wyboru jezyka…
a kierowanie sie opinaimi tyou

Cytat Zakochany :
Nie lubie Rosjan i ich języka

jest niestety nie powazne, i zle rokuje na przyszle zycie zawodowe, gdyz w takich wypadkach "sympatie nalezy chowac do kieszeni" gdyz liczy sie tylko wiedza!!!
pozdrawiam

a ile tam sobie puntkow wolaja 100?

jak bedziesz mial kolo 160 punktow to cie do 4 przyjma :), w tym roku prog 152 byl nie oficjalnie

Kod
ze niby co 4 lo (szkoly dla LAMOSOW w okularkach, ktorzy nie wychodza z ksiazek)

a bana chcesz?

jeju poziom miedzy 4 a 8 jest kolosalny, w 4 wiecej pomoze ci nauczyciel wiecej bedzie wymagal i sie nauczysz, a te profile dziennikarskie, prawnicze to tylko w byle jakich lo sa

Kod
ezeli bede chcial sie uczyc to w kazdej szkole sie naucze a jezeli nie to zadna lepsza ” szkola mi w tym nie pomoze

nie masz racji, idz do samochodowki zdaj matury rozszerzone na 90 % dostan sie na UW to pogadamy

za moich czasow bylo 114 :)

mozliwe, ze tak bedzie jesli malo osob w klasie lingwistycznej bedzie chetnych do nauki roysjkiego

ja na kazde polrocze ledwo wyciagalem 2 z chemii ;], ale to bardziej wina mojego antytalentu niz nauczycielki, bo ta jest bardzo bardzo spoko :)

Cytat gimek :
mam nadzieje ze dostane sie do 8 Lo na humanistyczno prawniczy i bede mial rosyjski;))

mysle ze nie bedzie to wymagało nie wiadomo jak wielkich staran … :]

z dostaniem sie do osmego…

olaboga jak zamierzasz miec wiecej punktow to moze jakas inna, lepsza szkola /?

hah Ty jakis dziwny tok rozumowania masz chlopie. Po ilosci pkt wydajesz sie byc w miare uczacy sie a tu do 8 chcesz sie wybierac i jeszcze pytasz czy Cie przyjma ?! a jak uczyc sie mozna wszedzie to idz do samochodowki wyjdz za 4 lata i dostan sie tam gdzie ktos z 4 chociazby :|

Cytat DW :
O ile kojarze, to z IV ludzie chodzą na ogromną ilość dodatkowych korepetycji, bo nauczyciele raczej tylko wymagają a nie dają za dużo od siebie.

hahaha smieszne doprawy… ja jakos juz w drugiej klasie jestem i o zadnych korkach nie bylo mowy do tej pory podobnie jest ze znajomymi… Moze winy poszukaj najpierw ludziach? ktorzy za wszelka cene staraja sie nazbierac dobrych ocen w gimn a potem po porstu nie wytrzymuja tempa szkoly, wymagan itd..? Sluchaj dopoki czegos nie sprawdzisz na wlasnej skorze to sie moze nie wypowiadaj, a jezeli masz jakis problem jeszcze to zapraszam do nas na lekcje chociazby jezyka polskiego, matemtyki czy czego tam chcesz jeszcze. Widocznie 8 ma o wiele nizsze ambicje i wymagania jezeli da sie tak latwo prsto i przyjemnie cala szkole cignac az do matury i zdac tym samym matury z meeega zadowalajacymi wynikami, powodzenia :|

eh nie chce mi sie z wami klocic, gimek nie badz taki pewny ze mnie tam nigdy nie było. co do drugiego kolegi to z wklejonego przez Ciebie fragmentu wynika ze pomoglo powstac szkole, a nie zbudowało jej poziom :|

pheee a w VI lo to też mamy rosyjski. przynajmniej był, kiedy w zamierzchłych czasach się tam uczyłam… osobiscie też bym chciała poznać ten język, jednak w tym momencie męcze się z równie piękną, klasyczną łaciną :)
pozdro

no i co z tym rosyjskim kochani????? Girl_16 znalazlas chetnych?????? mozecie zalowac bo teraz w jednym z lancuckich lo organizujemy wymiane ze szkola na ukrainie:)) 2 tygodnie we lwowie – wypasik!!!!! pzdrawiam i powodzenia na niemieckim :lol:

witam wszystkich!!!! widze ze macie chyba duzoo nauki bo nikt sie na forum nie wypowiada;)) pewnie na niemieckim wam daja w kosc;0)) no ale cozz podobno KAZDY ROOBI TO CO LUBI:)) pozdrawiam 8 lo

a chodz i ot drogi gimnazjalisto, ze w od wrz. br chcialem wprowadzic j.rosyjski w 8 LO!!! jakies osoby nawet byly zainteresowane, ale nic z tego nie wyszlo!!!!! a le w pzryszlym roku, gdy zbierze sie wiecej osob takich odwaznych jak ty i zdecydujecie sie naprawde na nauke tego jezyka to mam nadzieje ze dyrekcja go wprowadzi w 8 LO:))

Дорогие ученики: приглашаю вас в этот лицей, и советую изучать русский язык :wink:

Cytat black-rose :
kto wymyslil zeby w liceum byl drugi język??zwlaszcz niemiecki:(

2 jezyk to podstawa i w kazdym liceum obowiazkowy od lat :)
a mowilem na rosyjski to nikt sie nie zdecydowal :evil: a teraz placz i zgrzytanie zebow :D hehe
moze wasi nastepcy nie popelnia tego bledu i wybiora wlasnie rosyjski :?: ;)
pozdrawiam Cale 8 LO

Cytat black-rose :
nie miala wyboru innego języka,niemieckiego ucze sie pierwszy rok…wolałabym z pewnością rosyjski bo niemiecki mi nie podchodzi ja też pozdrawiam cale 8 LO

a Tyle sie opisalem w sierpniu i we wrzesniu na forum ze: JEZELI KTOS CHCE SIE UCZYC J. ROSYJSKIEGO TO POWINIEN TO ZGLOSIC W SEKRETARIACIE SZKOLY LUB U WYCHOWAWCY….. nikt sie nie zglosil :!: a teraz sie biedaki meczycie!!!
ни пуха ни пера :P

Cytat black-rose :
dzis pierwszy raz jestem na tym forum,miej mnie za usprawiedliwioną,żebyś wiedział że sie męcze z tym niemieckiem:(a ty się nie uczysz niemieckiego??a tak ogólnie to do której chodzisz klasy?

czy to bylo pytanie do mnie:) :?:

wiec czuj sie usprawiedliwiona :grin:

a ja nie chodze do zadnej klasy……a moglem chodzic do wszystkich 1 ale po to zeby nauczac jezyka rosyjskiego; ;)

no no jestem mile zaskoczony :shock: czyzby wasze zainteresownie oznaczlo ze rosyjski wraca do lask:)???? mam nadzieje ze tak jest i ze w przyszlym roku spotkamy sie w 8 lo:)) pozdrawiam i zapraszam do dalszej dyskusji:))

Cytat gimek :
w rzeszowskich szkolach ciezko jest z tym jezykiem….

masz racje!!! obecnie mozna sie go uczyc w 2 lo, 4 lo, 5 lo i 7 lo i to nie na wszystkich profilach!!!!!!a ogolniakow w rzeszowie jest ok 16tu………!!!!

Cytat gimek :
mam nadzieje ze dostane sie do 8 Lo na humanistyczno prawniczy i bede mial rosyjski;))

jak tylko bedziesz chcial to dostaniesz sie napewno i bedziesz mial ten rosyjski:))
pozdrawiam i powodzenia zycze

Cytat anulak :
i nawet rosyjskiego chca wasz uczyc;))) …..ale to bardzo dobrze, bo ja nigdy nie mialam okazji uczyc sie tego jezyka, a na AE w krakowie teraz by mi sie przydal uczcie sie uczcie, bo bedziecie zalowac!!!

bardzo madre slowa!!!!!!!!
patrzcie i uczcie sie:))

Cytat gimek :
o tym, ze bez problemu dostane sie do liceum??

mysle, ze z tym nie bedzie problemu:)))

Cytat gimek :
czy o tym , ze bez problemu bede mial rosyjski???

no a to akurat zalezy od tego, czy zbierze sie grupa:)) ale mysle, ze jak dobrze pogadasz ze znajomymi i przedstawisz im wszystkie za to nie bedzie problemu!!!

no to kochani ciesze sie bardzo, ze bedzie mozliwosc nauki tego jezyka w VIII LO!!!

Cytat gimek :
a moze bedzie mozliwosc zeby powstala jedna grupa miedzyklasowa, i uczniowie z roznych klas chodzili na zajecia z tego jezyka????

myslę, ze jezeli byliby chetni to taka grupa tez moze powstac!!!!
i bardzo zachecam do wyboru wlasnie tego jezyka!!! pozdrawiam

witam, zaciekawil mnie temat jezyka rosyjskiego wiec pisze:)uwazam ze to siwetny pomysł aby zamiast jezyka niemieckiego wprowadzic jezyk rosyjski wlasnie:)tzn nie zeby likwidowac calkiem poprostu dac uczniom mozliwosc wyboru,ja w Lo nie mialam takiego wyjscia i musialam sie meczyc z niemieckim ktorego szczerze nienawidze:[a co do ros to jak nie w gimnazjach odrazu to w LO jak najbardziej powinnien byc! ja mialam w gim ros i musze powiedziec ze moja klassa miala jako jedyna na cala szkole ten jezyk zamiast niemieckiego..a dzis sama studiuje ten jezyk:)jestem niesamowicie zadowolona!!tylko dziwne ze dopiero jak stala sie moda wszyyscy sie chca uczyc tego pieknego jezyka..wczesniej jakos nikt nie wyrazał checi nauki jezyka rosyjskiego…bo kazdy wolał niemiecki, ja osobiscie od zawsze bardziej preferowałam slowianskie jezyki,bo angielski to juz dzis standard wiec jako kolejny wybrałam zdecydowanie rosyjski :)takze namawiam wszytskich do uczenia sie tego jezyka!!!pozdrawiam :)

a o co chodzi z tym rosyjskim ??? obecnie ucze sie w 3 kl gimnazjum!!!! w przyszlym roku wybieram sie do 8 LO na prof. humanistyczno-prawniczy:))) no i chcialbym sie uczyc rosyjskiego bo staje sie coraz bardzie potrzebny (i modny) mam dosc niemca bo po 3 latach nauki w gim. nic z niego nie kumam,,, :572: Prosze mi powiedziec czy jest szansa ze bede mogl wybrac sobie rosyjski??? pozdrawiam

Cytat belfer :
czyzby wasze zainteresownie oznaczlo ze rosyjski wraca do lask:)????

oczywiscie, ze wraca!!!!!moi rodzice znaja rosyjski bo sie go uczyli w szkolach, i teraz chcieliby zebyam ja tez sie go uczyl!!1 no ale w rzeszowskich szkolach ciezko jest z tym jezykiem……..mam nadzieje ze dostane sie do 8 Lo na humanistyczno prawniczy i bede mial rosyjski;)) pozdrawiam

Cytat Hokita :
mysle ze nie bedzie to wymagało nie wiadomo jak wielkich staran … :]

ale o czym mowisz???
o tym, ze bez problemu dostane sie do liceum??
czy o tym , ze bez problemu bede mial rosyjski???

114 spoko!!!! ja mam zamiar miec troche wiecej, wiec mysle, ze bez problemu sie dostane!!!! no chyba ze bedzie tak duzo chetnych i wybiora samych the best :cry:

Cytat belfer :
no a to akurat zalezy od tego, czy zbierze sie grupa:)) ale mysle, ze jak dobrze pogadasz ze znajomymi i przedstawisz im wszystkie za to nie bedzie problemu!!!

hmmm, no wlasnie nie wielu znajomych wybiera sie razem ze mna…..ale to nic na poczatku roku namowie cala klase :twisted: pokaze im wpisy na temat niemieckiego z tegp forum i wszyscy pojda razem ze mna na rosyjski:))) pozdrawiam i wesolych swiat

Cytat Hokita :
olaboga jak zamierzasz miec wiecej punktow to moze jakas inna, lepsza szkola /?

no zamierzam miec okolo 160 pkt. a co rozumiesz pod pojeciem lepsza szkola???? ze niby co 4 lo czy 3 lo (szkoly dla LAMOSOW w okularkach, ktorzy nie wychodza z ksiazek) da mi indeks na studia??!!!! jezeli bede chcial sie uczyc to w kazdej szkole sie naucze a jezeli nie to zadna lepsza " szkola mi w tym nie pomoze :) :) :)

Cytat Hokita :
hah Ty jakis dziwny tok rozumowania masz chlopie

sama masz dziwny tok rozumowania :D

Cytat Hokita :
Sluchaj dopoki czegos nie sprawdzisz na wlasnej skorze to sie moze nie wypowiadaj, a jezeli masz jakis problem jeszcze to zapraszam do nas na lekcje chociazby jezyka polskiego, matemtyki czy czego tam chcesz jeszcze. Widocznie 8 ma o wiele nizsze ambicje i wymagania jezeli da sie tak latwo prsto i przyjemnie cala szkole cignac az do matury i zdac tym samym matury z meeega zadowalajacymi wynikami, powodzenia

to na jakiej podstawie Ty sie wypowiadasz o tej szkole, skoro Cię tam nigdy nie bylo?????

DO HOKiTY

"W 1967r w pomieszczeniach Szkoły Podstawowej nr. 18 rozpoczęła pracę filialna placówka I LO w Rzeszowie. W ciągu trzech kolejnych lat przyjmowano do niej po dwa oddziały, tak że w roku szkolnym 1969/70 naukę pobierało 6 zespołów w klasach I – III.
Jednocześnie trwała budowa obiektów przeznaczonych na mające powstać czwarte w Rzeszowie liceum ogólnokształcące. W lutym 1970 roku ówczesny wicedyrektor III LO – Adolf Gubernat został mianowany dyrektorem nowego liceum i wraz z księgową – Heleną Pyrcz oraz woźnym – Stanisławem Ciebierą – rozpoczął pracę, aby przygotować budynek do przyjęcia młodzieży w roku szkolnym 1970/71. Nie było łatwo – prace budowlane jeszcze trwały, sprzęt i pomoce naukowe gromadzono w kilku salach na parterze a teren wokół szkoły przypominał krajobraz księżycowy. Pierwsze egzaminy wstępne do IV Liceum odbyły się z konieczności w SP nr 3…"
a co powiesz nato……czyli prawda jest taka, ze 4 lo zawdzięcza swoj sukces I Lo… fakty mowia same za siebie!!!! wiec sie tak nie wywyzszaj i poczytaj troche o historii tej placowki!!!! :twisted:

Cytat gregor :
o to macie rosyjski w szkole??? a napisze mi ktos czy jest ona do wyboru w kazdej klasie, czy narzucony z gory tylko w niwktorych???

niestety nie ma rosyjskiego w 8!!!! ale jest szansa ze bedzie, pod warunkiem ze bedzie zainteresowanie tym jezykiem!!!!

Cytat Zakochany :
Nie tego języka nie będzie gadałem z dyrektorką bo uczy nas matmy i mówiła że nie ma szans aby Ten "język" (jeśli to wogóle można nazwać językiem) był nauczany w tej szkole .. przykro mi ale NIE ( i dobrze )

qrcze szkoda… :sad: nie ukrywam, ze pokrzyzowalo mi to troche plany!!! no ale z drugiej strony pomoglo mi podjac decyzje no i pewno wybiore sie do 6 lo tylko tam jest historyczno prawny http://www.6lo.rzeszow.pl/ !!!a ja chcialem humanistyczno prawny :? ale tam jest jezyk fr. lepsze to niz "germanski" :P 8) :P

Zakochany Andy a to juz tak na 100% bedzie????
nastawilem sie juz troche na to 8 lo!!!!! :x

Cytat Hokita :
eh nie chce mi sie z wami klocic

Hokita, ale nikt sie nie chce z Toba klocic!!!! nie odbieraj tak tego!!!!! Tylko nie lubie jak ktooss uwaza sie za lepszego, bo uczy sie w szkole ktora ma niby renome!!!!
szkola jak kazda!! i pamietaj jedno, ze kazdy robi to na co ma ochote!!!! i o gustach sie nie dyskutuje ;) ;) ;)

jest juz moze informator na rok szkolny 2007/2008???
i naprawde nie bedzie tego rosyjskiego???? tak sie cieszylem a tu klapa :? :?

Cytat Zakochany :
namaiwiaj ludu z mojej klasy może ktoś będzie chętny

andy ale do czego ja mam namawiac ludzi z Twojej klasy???
bo nie zrozumialem :wink: :wink:
(chyba ze to nie bylo domnie ;) )

dlaczego rosyjski jako drugi język mozna wybrac tylko w klasie lingwistycznej :?: :?: :?: :cry: ja chcialem wybrac go jako drugi w humanistyczno prawniczej!!!!!! a moze bedzie mozliwosc zeby powstala jedna grupa miedzyklasowa, i uczniowie z roznych klas chodzili na zajecia z tego jezyka?????? niektore szkoly maja taka mozliwosc!!!! :roll: :?: :!: :?:

Cytat ell_cia :
czyli co , może sieokazać, ze nie bedzie rosyjskiego w VIII LO;/;/;/

a może ktoś z nauczycieli napisze czy są szanse, ze ten język bedzie w szkole!!!!
i czy naprawdę tylko w klasie lingwistycznej???
czy może okazać sie tak jak pisze RINCE, że w przypadku malej liczby chętnych z klasy lingwistycznej bedzie możliwośc utworzenia grupy międzyklasowej????
proszę o odpowiedz, bo zostało małłoooo czaaaasuuuuu!!!!!!!!!

kto wymyslil zeby w liceum byl drugi język??zwlaszcz niemiecki:(

nie miala wyboru innego języka,niemieckiego ucze sie pierwszy rok…wolałabym z pewnością rosyjski bo niemiecki mi nie podchodzi :cry: ja też pozdrawiam cale 8 LO

dzis pierwszy raz jestem na tym forum,miej mnie za usprawiedliwioną,żebyś wiedział że sie męcze z tym niemieckiem:(a ty się nie uczysz niemieckiego??a tak ogólnie to do której chodzisz klasy?

czesc wszystkim:)) ja 1 raz na tym forum:)) ja tez wybieram sie do 8 lo na profil lingwistyczny( jak sie dostane) i tez chcialabym uczyc sie rosyjskiego zamiast niemieckiego!!!
i zagadzam sie z kolezanka……kto wymyslil 2 jezyk w liceum i to jeszcze niemiecki :572:
pozdrawiam 8 lo i mam nadzieje do zobaczenia we wrzesniu;))

jest moze ktos na tym forum, kto uczy sie w klasie lingwistycznej!!!!????!!!! chcialabym sie dowiedziec ile jest godzin j. angielskiego w tygodniu!!!! Jaki jest poziom nauczania tego jezyka!!!! ile godzin tygodniowo przeznaczone jest na 2 jezyk!!! no i jak jest w tej szkole????? cieezko bardzo , czy raczej na luziee???? i jak jest z innymi przedmiotami , bardzo wymagaja???

Witam 8LO!!! bardzo się ucieszyłam jak zobaczyłam, że w klasie lingwistycznej jest do wyboru język rosyjski!!!! może mi ktoś napisać coś więcej o tej klasie!!!!???!!!! np. z jakich podrecznikow uczy się języka angielskiego, czy jest bardzo cieżko??? jak będzie wyglądała nauka języka rosyjskiego( bo nigdy się go nie uczyłam, a jak to będzie kontynuacja to nie mam czego tam szukac)!!!! i jak jest na przedmiotach ścisłych< przede wszystkim na matematyce i chemii, ile jest godzin w tygodniu i czy jest cięzko na tych przedmiotach???? z gory dziękuję za informacje i pozdrawiam

Cytat Rince :
ale to bardziej wina mojego antytalentu niz nauczycielki

no jeżeli chodzi o chemię to też ze mnie jest antytalent;/;/
ale za to nadrabiam na językach!!!!

Cytat Rince :
mozliwe, ze tak bedzie jesli malo osob w klasie lingwistycznej bedzie chetnych do nauki roysjkiego

czyli co , może sieokazać, ze nie bedzie rosyjskiego w VIII LO;/;/;/

Nie tego języka nie będzie gadałem z dyrektorką bo uczy nas matmy i mówiła że nie ma szans aby Ten "język" (jeśli to wogóle można nazwać językiem) był nauczany w tej szkole .. przykro mi ale NIE ( i dobrze ) :grin:

heh nie no nie wiem ale jak chcesz to wpadnij na klasowe forum http://www.megaforum.p2a.pl/
i namaiwiaj ludu z mojej klasy może ktoś będzie chętny

Cytat mynia1905 :
witam, zaciekawil mnie temat jezyka rosyjskiego wiec pisze:)uwazam ze to siwetny pomysł aby zamiast jezyka niemieckiego wprowadzic jezyk rosyjski wlasnie:)tzn nie zeby likwidowac calkiem poprostu dac uczniom mozliwosc wyboru,ja w Lo nie mialam takiego wyjscia i musialam sie meczyc z niemieckim ktorego szczerze nienawidze

wiesz to że języka nie nawidfizsz nie oznaczać ma ze go ma niebyć … bo to oto chodzi ze język niemiecki jest ważniejszy niż rosyjski … i nie wiadomo jakby sie mówiło ze jezyk Rosyjski jest ważny to Niemiecki na pewno jest ważniejszy ….

Cytat mynia1905 :
namawiam wszytskich do uczenia sie tego jezyka

Heh no i własnie .. namawiać sobie możesz ale to poprostu jest marnowanie czasu … a rosyjskiego można sie uczxyć ajk ci jest potrzebny w pracy czy gdzies … a skąd mozesz wiedzieć na tym poziomie życia jaki ci bedzie potrzebny ??
Pozdro
P.s. Nie lubie Rosjan i ich języka to może dlatego tak pisze … ale szczerze Mało jest ludu co dla samych siebie by sie uczyli tego jezyka …

o kurcze co ty nie powiesz ?? chyba Wszyscy ci co zajmują sie sprawami szkoły sa bardziej poinformowani czego nauczać trzeba w szkołach niż taka jedna kobitka co chce rosyjski wprowadzić <lol> :lol:

I co jeszcze ciekawego napiszesz?? :D 7 poscik taki długi to napisz coś jeszcze :P

hehe co racja to racja :)

i nawet rosyjskiego chca wasz uczyc;))) …..ale to bardzo dobrze, bo ja nigdy nie mialam okazji uczyc sie tego jezyka, a na AE w krakowie teraz by mi sie przydal :!: ;) :!: uczcie sie uczcie, bo bedziecie zalowac!!! pozdrawiam

ten post powyzej jest moooj!!!!!! tylko nie zauwazylam ze jestem wylogowana!!!!!! wiec wkleje go sobie jeszcze raz, comi nikt mi go nie zabral;)))
Zakochany Andy napisał/a:
wiesz to że języka nie nawidfizsz nie oznaczać ma ze go ma niebyć … bo to oto chodzi ze język niemiecki jest ważniejszy niż rosyjski … i nie wiadomo jakby sie mówiło ze jezyk Rosyjski jest ważny to Niemiecki na pewno jest ważniejszy ….

wiesz co Zakochany Andy jak Ty jeszcze mało wiesz o życiu!!! Prawda jest taka, ze jezeli znasz jezyk angielski to niemiecki nie jest juz tak potrzebny, a wrecz przeciwnie, wtedy liczy sie znajomosc takich jezykow jak przde wszystkim rosyjki, hiszpanski, wloski itd. Troche wiecej zyje na tym swiecie wiec wiem coos na ten temat!!! widac tutaj dokladnie,ze nie znasz jeszcze rynku pracy!!! nikt tutaj nie pisze o calkowitym wycofaniu niemieckiego, a o daniu uczniom mozliwosci wyboru jezyka( widze,ze czytanie ze zrozumieniem u Ciebie lezy). Ja niestety nie maialam mozliwosci wyboru drugiego jezyka, teraz studiuje na AE w krk i szczerze Ci powiem, ze ludzie ktorzy mieli rosyjski w lo i podjeli na studiach kontynuacje tego jezyka maja nad reszta przewage!!!!!! i szkoda, ze licea ktore proponuja uczniom roznego rodzaju ciekwae nachylenia klas nie zaproponuja im jeszcze wyboru ciekawych jezykow!!! i chyba tutaj 6 Lo w rzeszowie przoduje (bardzo ciekawe nachylenia klas, i duza oferta jezykowa) ma to swoje odzwierciedlenie w ilosci klas w kazdym roczniku!!!!
Zakochany Andy napisał/a:
rosyjskiego można sie uczxyć ajk ci jest potrzebny w pracy czy gdzies
kochany do pracy chodzi sie po to aby pracowac a nie uczyc sie jezykow obcych!!!!
Zakochany Andy napisał/a:
a skąd mozesz wiedzieć na tym poziomie życia jaki ci bedzie potrzebny ??

akurat to juz dzieci w szkole podstawowej wiedza!!!! a jak ty nie wiesz to powiedz mi co robisz w LO i na jakiej podstawie twierdzisz, ze niemiecki jest wazniejszy, skoro nie wiesz jakiego jezyka bedziesz potrzebowal!!!!
szkoda Mi cie troche, za to ze jestes taki "maluczki" i tak malo wiesz o zyciu!!!!!
a jak mam byc szczera i coos doradzic to powiem tyle ze jezyk rosyjski, powiniem byc do wyboru w kazdej: klasie jezykowej( łączone filologie przezywaja istne oblezenie w ostatnich latach), w humanistycznych i humanistyczno prawnych( duze zapotrzebowanie w sadach na tlumaczy tego jezyka), w klasach o nachyleniu ekonomicznym( wiele firm poszukuje specjalistow z biegla znajomoscia tego jezyka) oraz w klasach o nachyleniu kulturowym!!!!
i kazdy uczen powinien miec mozliwosc wyboru jezyka…
a kierowanie sie opinaimi tyouZakochany Andy napisał/a:
Nie lubie Rosjan i ich języka
jest niestety nie powazne, i zle rokuje na przyszle zycie zawodowe, gdyz w takich wypadkach "sympatie nalezy chowac do kieszeni" gdyz liczy sie tylko wiedza!!!
pozdrawiam

Cytat Zakochany :
taka jedna kobitka co chce rosyjski wprowadzić <lol>

kotku ja niczego nie chce wprowadzac, pisze tylko, ze uczniowie powinni miec wybor jezykow
(masz naprawde problemy z czytaniem ze zrozumieniem)

Cytat Zakochany :
hyba Wszyscy ci co zajmują sie sprawami szkoły sa bardziej poinformowani czego nauczać trzeba w szkołach

taaak wiesz razem z romanem giertchem na czele, mundurki , obowiazkowa religia i matematyka n maturze oni wiedza najlepiej :twisted: :twisted: :shock: :twisted: :twisted:
uwazaj bo roman jeszcze niemiecki wprowadzi jako jezyk wykladowy :D :grin: :D

o to macie rosyjski w szkole??? a napisze mi ktos czy jest ona do wyboru w kazdej klasie, czy narzucony z gory tylko w niwktorych???

a mnie juz zaczyna kusic ten rosyjski:D tylko ze ja juz chodze do 1 klasy humanistyczno- prawniczej a we wrzesniu bede w 2 klasie wiec jakby byla taka grupa miedzyklasowa to czy mozna by sie zapisac?? hehe:P

Cytat ell_cia :
np. z jakich podrecznikow uczy się języka angielskiego, czy jest bardzo cieżko???

Cała szkoła z tego co wiem uczy sie z "Matura Succes" Longmana :)

Rince: co do Chemii to zależy z kim masz :) ja mam ze Stawską i nie narzekam :mrgreen: (fajnie się ściąga) :D

1 Enlightened Reply

Trackback  •  Comments RSS

  1. karolnwt pisze:

    Hej! Może jesteście zainteresowani pracą nauczyciela rosyjskiego w Krakowie preply.com/pl/krakow/oferty-pracy-dla-nauczycieli-j%C4%99zyka-rosyjskiego Polecam Dziękuję

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top