gdzie najlepiej robic prawko????

Co do Autocrossu, to jeśli chcesz coś umieć to polecam, a jeżeli zależy Ci na szybkości całego kursu odradzam. Wykłady zrobisz w 3 tygodnie, ale na jazdę to poczekasz. Ja wykłady dawno już zaliczyłem, wyjeździłem 10h, a następną jazdę mam 11 lipca :? bo tyle ludzi tu się zapisuje. A Autocross zamiast dbać o to, abym szybko wszystko zrobił i był zadowolony to liczy kasę od następnych kursantów. Tak więc robisz wykłady w 3 tygodnie, lekarz, wszystko ładnie i pięknie … a na najbliższą jazdę czekasz minimum miesiąc :!:

koło 4 lo nie wiem co to za szkoła ale ogolnie instruktorzy sa tacy w miare normlani, nie oblewaja z byle powodu no i ostatmnio w ogole jakas promocja byla to kosztowało 880 zł z tym ze sie za jazde ostateczna placi, test teoretyczny juz w cenie…

no to nie wiem kto tam w kazdym razie Ci co oblewaja na koncowym egzaminie tutaj nie oblewaja :D ^^

Cytat Sherion :
NAJLEPIEJ JEST ROBIC W MOTORZE !!

SUPER, FAJNIE, PRZYJEMNIE!!

MOZNA ZAWSZE OBEJSC WSZYSTKIE PRZEPISY A NAWET PRAWKO W 1 MIESIAC ZROBIC !! :lol:

Salut

Piękna antyreklama. Teraz czekać, aż przez przypadek przyjdzie kontrola :P

Cytat Hokita :
koło 4 lo nie wiem co to za szkoła ale ogolnie instruktorzy sa tacy w miare normlani, nie oblewaja z byle powodu

przecież instruktorzy nie mogą oblewać :D oni są od nauki…

a co do szkoły, to nie ważne jaką wybierzesz, ważne na jakiego instruktora trafisz, ja robiłem w Automobilklubie i trafiłem na starego dziadzia co zamiast mnie czegoś nauczy to tylko się wydzierał! Jak kupowałem dodatkowe jazdy wybrałem Motobus w podstawówce na Nowym Mieście i poszedłem do pana Sławka(nie pamiętam nazwiska) to normalnie niebo a ziemia… dzięki niemu zdałm!

Robilem prawko w autocrosie, było sympatycznie, smiesznie, ciekawie, cos mnie tam nauczyli chociaz nie powiem ze duzo :P no i kosztowalo 460 zł :P ale to bylo 5 lat temu :D a no i mieli 110 konnego lanosa :twisted: ale byla jazda :)

napewno nie rob w AUTOELCE!!! niczego nie naucza!!!!

mam pytanie i bardzo prosze o odpowiedzi!!
gdzie w Rzesz w jakiej szkole najlepiej robic prawo jazdy kat B i ile mniej wiecej kosztuje??????
dziekuje z gory za odp

ja bym polecił LOk na Gołębiej. dobra kadra szkoleniowa ale co do ceny to naprawdę nie wiem trzeba tam zapytać… :)

Cytat moniqe23 :
mam pytanie i bardzo prosze o odpowiedzi!!
gdzie w Rzesz w jakiej szkole najlepiej robic prawo jazdy kat B i ile mniej wiecej kosztuje??????
dziekuje z gory za odp

Czesc:) osobiscie polecam Auto Hit Bis (ul Pilsudskiego), robiłam kurs na wakacjach i byłam bardzo zadowolona…Instruktorzy ok!

Polecam EKSA AUTO – KURS. Dobrzy i sympatyczni instruktorzy, dobre auta. Sama tam zrobiłam i zdałam egzaminy za pierwszym razem. :)

Polecam instruktora Pana Mariusza Wisza, dzieki niemu odało mi się zdać za 2gim razem.
Po kursie w Eksie (na Powstańców Warszawy) byłam kompletnie nieprzygotowana, postawa instruktorów pozostawiała wiele do życzenia (podnoszenie głosu na kursanta, załatwienie spraw prywatnych w czasie jazdy, etc)- stanowczo ODRADZAM.

Automobilklub Rzeszowski
cena: 1350zł/1400zł

tez nie polecam AUTOMOBIL KLUBU(tego kolo torwo niedaleko 6stego LO) jest drogo i niekortzy goscie sa beznadziejni;/ mi sie akurat taki trafil co jak mialam isc na jazde to mnie delirka tzresla 1 tam jest fajny taki dziadzio malutki ale nie wiem jak sie nazywa niestety , robcie tam gdzie instruktorzy sa dobrzy bo to sie liczy :wink:

eeeeee kekacz whatever chłopak Ci prawde pisze a Ty narzekasz kontrolami straszysz:D:D

Najlepszy jest LOK. Świetna kadra i wiedzą dokładnie co się dzieje na egzaminach bo część gości z Wordu własnie z tamtąd się wywodzi. Polecam jesli chcesz miec bezstresową i owocną metodę na naukę jazdy samochodem.

A co myslicie o Autocross? Prosze o szybka odpowiedz.

NAJLEPIEJ JEST ROBIC W MOTORZE !!

SUPER, FAJNIE, PRZYJEMNIE!!

MOZNA ZAWSZE OBEJSC WSZYSTKIE PRZEPISY A NAWET PRAWKO W 1 MIESIAC ZROBIC !! :lol:

Salut

ja polecam mobile , na ul hetmańskiej
pełny profesjonalizm!

ja robiłem na piłsudskiego w KADECIE:) i jestem bardzo zadowolony, instruktor pan Krzysiek bardzo fajny i spokojny gość:) i bardzo dobrze uczy.

A robi ktoś z Was prawko w Radio Taxi 9191 ? Którego z instruktorów polecacie?

Ja robię prawko w Motorze i jest bardzo fajnie, jak dla mnie dobrze uczą i wielu moich znajomych też tam robiło i są zadowoleni, więc polecam.

ZDZ!! :) niedawno zdałem ;)

A wiecie cos o szkole AUTO-OLEK? Jesli tak to prosze o opinie:)

Ja polecam OSK "MAZUREK",fachowe wykładny,rzeczowi i konkretni instruktorzy.Robiłam tam kurs,i zdałam za pirewszym razem:)A co do Autocrossu,to raczej nie polecam,moje kumpele tam robiły,i owszem zdawały,za którymś podejściem:(W autocrossie idą na ilość kursantów,a nie na jakość szkolenia.

a ja z czystym sumieniem mogę polecić MOTO-BUS Prywatny Ośrodek Szkolenia Motorowego MOTO-BUS
(ul. Bp Pelczara/ os. Nowe Miasto)

Pełna profeska, jazda na takich samych samochodach z takimi samymi silnikami jak na egzaminie (żadnego LPG czy diesla – co robi sporą różnicę dla początkującego na egzaminie). Badania lekarskie na miejscu, żadnych dodatkowych opłat za zaświadczenie i egzamin wewn.

Czy ktoś uczył się jazdy w Auto Olek?proszę o jakąś opinię :)))

przede wszystkim odradzam auto-hit bis . notoryczne spoznianie sie na jazde, konczenie przed czasem a takze zalatwiane prywatnych spraw w trakcie jazdy nie służy za dobrze kursantowi…z 30 godzin teorii zrealizowach zostaje ledwo 10.

a ja polecam szkołe Centrum. Super obsługa, bardzo mili instruktorzy no i cena tez przystepna. W dodatku w bardzo dobrej lokalizacji (przy Tesco). Ja tam robiłam prawko i zadałam za 1 razem. Moje koleżanki też. Zwłaszcza polecam instruktora Pana Tomka. Czasem troche pokrzyczy, ale uczy naprawde profesjonalnie. Wiekszość jego kursantów zdaje za pierwszym razem:

Byle nie robić kursu nauki jazdy w Prymusie w rzeszowie bo to oszuści i naciągacze a ta baba co tam pracuje to wogóle nie zna się na nauce jazdy- skad ją wogóle wzieli i ukradła mi kilka godzin które miałem wyjeżdzić przed egzaminem. pozdrawiam

nie słyszałem ale wiem, że najgorsza szkoła nauki jazdy to Prymus

Duża część znajomych robiła prawko właśnie w "Autoperfekcie" na ulicy Leszka Czarnego (tj koło szpitala na Pobitnem) i prawie wszyscy zdali je potem za pierwszym razem (jedna osoba za drugim) i o to chyba chodzi żeby dobrze nauczyli i nie trzeba było po 5 razy za egzamin płacić.
Wiem że kurs kosztuje tam 1300 zł i wiem że następny zaczyna się jutro 23.07 o godzinie 16 czy 17 -tej , bo kolejny znajomy tam idzie jutro zaczynać kurs.
Najlepiej zadzwoń pod numer 601 545 122 to się wszystkiego dowiesz.
Stronki w necie nie mają.

Kolego sympatyczny co może wiedzieć i jaką różnice może odczuć początkujący kierowca miedzy dieslem a benzyną jak również LPG.
:cisza:

Witam wszystkich,ja i paru moich znajomych robiliśmy prawko szkole TOMDRIVE polecam wszystkim,są tam mlodzi i zajebiście fajni instruktorzy którzy naprawde uczą jezdzic,naprawde polecam wszystkim,ich stronka Oœrodek Szkolenia Kierowców TOMDRIVE – Rzeszów – Strona główna

a zapomniałbym zawsze mają naprawdę ciekawe promocje

auto-olek to jest naprawdę porażka,instruktor Bronek mówi że jest byłym inspektorem po szkole w warszawie,powiedzcie żeby pokazał papiery,nie posiada ich to jest cygan,dużo by można było pisać,jednym słowem porażka nie wybierajcie się tam

A ja nie polecam szkoły Centrum niedaleko Tesco, bardzo drogo, instruktorzy w ogóle nie umieją uczyć, zła kadra która nikogo nie wyszkoli, zresztą robią sobie marketing ,,mniej naucze w 30 godzin to sobie kursant weźmie dodatkowe godziny a ja zarobie". Niestety osoby z którymi miałem tam kontakt są bardzo nie zadowolone i zmieniają ośrodek na inny.
Pozdrawiam gorąco.

Ja polecam Mobile na Hetmańskiej i pana Andrzeja. Bardzo fajnie tłumaczy, cały kurs fachowo i bezstresowo. Wszyscy moi kumple tam robili i sobie chwalą!!

A ja polecam ZRYW są genialni uwielbiam ich robilam prawko u nich w 2007 roku zdalam za 2 razem, zdala bym za pierwszym gdybym nie byla chora i nie zjadla 2 ketanoli no ale coz. Ale jezeli chodzi o zryw fajny wlasciciel mozna placic w ratach. Ucza aż naucza:) nie no smieje sie ale biora w miejsca gdzie pozniej na stowe wezma cie na egzaminie po ich kursie znasz wszystkie drogi jednokierunkowe w Rzeszowie i znaki zakazu wjazdu także na niczym egzaminator cie nie zagnie ale to twoj wybór

Aż dziwię się, że nikt do tej pory nie wspomina o Navigatorze!! zanim poszłam na kurs wszyscy okreslali mnie jako beztalencie motoryzacyjne, a tu…zdałem za pierwszym razem!!:D w tej szkole nauki jazdy mają zarębiste autka- pewnie kojarzycie- taka sportowa szaro-biała szachownica. poza tym są młodzi, fajni instruktorzy, ale potrafią nauczyć. jak tam pojdziecie to polecam Skalskiego, z tego co słyszałem i sam jestem dowodem, ma jedną z najlepszych statystyk!! u niego co druga osoba chyba zdaje za pierwszym razem. ja juz jestem po , wiec teraz moge tylko życzyć innym sczzęścia!:D a to ich stronka: Ośrodek Szkolenia Kierowców Navigator – oficjalna strona

Witam. Ze swojej strony chciałabym polecić naprawdę świetną szkołę jazdy w Rzeszowie, z której jestem BARDZO,ale to BARDZO zadowolona- otóż tą szkołą jazdy jest Auto Perfekt. Wcześniej robiłam w "centrum", ale nie byłam w ogóle zadowolona i na szczęście z polecenia koleżanek trafiłam do auto perfekt i jestem tą szkołą zachwycona. Instruktorzy mil (pan Boguś) i cudownie uczą. Jeździ się tam gdzie są najczęściej egzaminy, wszystko jest na bieżąco tłumaczone, mam wrażenie po raz pierwszy, że trafiłam na człowieka który lubi swoją pracę:) więc ze swojej strony bardzo polecam. Pozdrawiam!

Ja robiłam w artauto i jestem niezadowolona na maksa….nic mnie nie nauczyli kompletnie, cały czas jeździłam na jakieś zadupia zamiast po cventrum w ruchu… A szkoda gadać!!!! Na łuku jechałam tak jak pan mi kazał to za linie wyjechałam, jakieś stare metody nauczania mają i jak się potem jedzie to nic się nie sprawdza, słupki nie pasują i klapa i następne 112 zł zapłaciłam i 2 raz muszę tam się stersować… Nie polecam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Cytat kkasia;20763 :
Ja robiłam w artauto i jestem niezadowolona na maksa..

Ja też robiłam w art auto ale takich problemów jak Ty nie miałam. Jeździłam tam, gdzie później byłam na egzaminie. Tam można było sobie wybrać instruktora, z którym chce się jeździć, więc jak Ci nie odpowiadał to trzeba było go zmienić:_usmiech:. A jeśli chodzi o łuk to większość uczy na schemat (tak jest łatwiej i szybciej) tylko trzeba w idealnym momencie skręcić i wyjdzie :_usmiech:. Ja z artauto jestem zadowolona. Pozdrawiam
PS. a za poprawkowy to się chyba 56 zł a nie 112 zł płaci.

Cytat kaszek;18146 :
A ja nie polecam szkoły Centrum niedaleko Tesco, bardzo drogo, instruktorzy w ogóle nie umieją uczyć, zła kadra która nikogo nie wyszkoli, zresztą robią sobie marketing ,,mniej naucze w 30 godzin to sobie kursant weźmie dodatkowe godziny a ja zarobie". Niestety osoby z którymi miałem tam kontakt są bardzo nie zadowolone i zmieniają ośrodek na inny.
Pozdrawiam gorąco.

Witam wszystkich
A ja polecam szkołe "centrum". Moim zdaniem całkiem dobrze umieja uczyc jeździć. Myślę że we wszystkich szkołach sa niezadowolone osoby. Bo nie każdemu da się dogodzić. ja tam robiłam kurs i jestem bardzo zadowolona zarówno ze szkolenia jaki i wyniku egzaminu.

Cytat interact;18261 :
auto-olek to jest naprawdę porażka,instruktor Bronek mówi że jest byłym inspektorem po szkole w warszawie,powiedzcie żeby pokazał papiery,nie posiada ich to jest cygan,dużo by można było pisać,jednym słowem porażka nie wybierajcie się tam

Z twoich wpisów wynika ze nie robiłeś prawka w auto-olek i przypuszczam że nawet nie znasz p. Bronka wiec zanim zaczniesz wypisywać nieprawdę zastanów się nad konsekwencjami prawnymi za takie wpisy. choc mnie to nie dziwi w koncu "konkurencja" nie spi :_usmiech: tyle ze obrazujesz swoimi wypocinami wlasny poziom iq :_usmiech: Bo tak się składa ze p. Bronek ukończył szkołę wrd w warszawie i pracowal w wrd teraz jest bylym glina i instruktorem. Co do samej szkoly to moze i ma pewne niedociagniecia jak kazda :D jezdzilem dodatkowe przed egzaminem w auto-olek i powiem ze sie jezdzilo zajebiscie . jako ze nie czulem sie zbyt pewnie do egzaminu po kursie w centrum wykupilem dodatkowe w auto-olek bo znajomi ktorzy robili tam kurs polecili mi instruktora. pracuje tam chyba od niedawna instruktor Tadek, spoko sie z nim jezdzilo, muza, 0 stresu, facet gada o przepisach tlumaczy co gdzie jak na co po co, na co zwraca egzaminator uwage na egzaminie ect. Nauczylem sie wiecej w pare godzin niz za caly kurs w centrum. egzamin zdany :crazy: moje zdanie jest takie majac porownanie ze nie wazne co ci obiecuja dane szkoly jazdy ale z jakim instruktorem jezdzisz, a ten koles z auto-olek jest zajebiscie zaangazowany w swoj zawod przez co nie stalem w korku jak kilka napotkanych elek hehe tylko uczylem sie jezdzic po miescie. pozdrawiam przyszlych kierowcow

Tam już nie fajnych instruktrów wiem co mówie bo tam robiłam. Numer do tego fajnego instruktora to 501190700 polecam gorąco naprawdę.!!!!!

Kurs robiłam w Moto Bus. Moim instruktorem był Pan Mariusz. Świetnie uczy.

Gorąco polecam Navigator. Nie tylko pierwsze wrażenie jest świetne! Bardzo miła obsługa, instruktorzy kompetentni i potrafią nauczyć. Wykłady nie są nudne, badania można zrobić na miejscu, jako jedna z nielicznych szkół posiada obowiązkowy wykład z ratownikiem medycznym. Zdałem za pierwszym razem. Polecam instruktora pana Skalskiego, ma wysoką zdawalność. Pozdrawiam!

Cytat moniqe23;8340 :
… i ile mniej wiecej kosztuje??????
dziekuje z gory za odp

pytanie stare ale aktualne – też szukam szkoły i to może się wszystkim przydać – stronka z cenami kursów w Rzeszowie prawo jazdy Rzeszów

14 komentarzy

Trackback  •  Comments RSS

1. Aldona pisze:

Szczerze odradzam ośrodek szkoleniowy w Sędziszowie Młp. przy ulicy 3 maja. Do dziś nie mogę zrozumieć jak tak niekompetentni, grubiańscy i nieokrzesani instruktorzy mogą prowadzić szkołę jazdy. Gdy będziesz miał ochotę zrezygnować nie ma szans na odzyskanie pieniędzy. Dlaczego tak wiele wymaga się od kursantów, a naukę jazdy prowadzić każdy kto się trochę nauczy jeździć, ale nie ma zielonego pojęcia jak uczyć innych.

2. Kukulka pisze:

Polecam Osk dragon !!! Koszt 1150 ale są ciągle promocje itp. Rewelacyjni instruktorzy : rzetelni , uczciwi , sympatyczni . jeździć nie umialam w ogóle . pierwszy raz siedzialam za kierownica właśnie w dragoniku . ich cenne rady i profesjonalną nauka i oczywiście moja zajebistosc :d sprawiły ze zdalam za pierwszym razem !!!!!

3. Ola pisze:

Co do Automobilklubu nie zgodzę się z tymi opiniami bo sama jeździłam u nich, kurs kosztuje 1200 a NIE JAKIEŚ TAM 1300 i więcej jak ktoś tam napisał. … ekipa instruktorów genialna, mają symulator na którym można do woli sobie ćwiczyć. Podobało mi się to ze ile razy poszłam ćwiczyć testy na komputerze to sam Kierownik szkoły był przy mnie i mnie uczył i poprawiał. Co do instruktorów to tak jest jeden który podnosi głos ale to już musi być stresowa chwila. Mają fajowa instruktorke Katarzyne i tego Pana od teorii którzy tak nauczyli jeździć ze ja się wogóle nie boje iść na egzamin. Pozdrawiam Ola

4. Kaska pisze:

Automobilklub Rzeszowski to jedyna szkoła na Podkarpaciu która jest godna polecenia. Swietna kadra instruktorów, kapitalne podejście do kursantów, nauka totalnie bezstresowa, jeśli się chce to można korzystać z symulatora jazdy -jedyny w Rzeszowie – jeśli się chce to się idzie robić tyle testów na komputerze na ile tylko ma się ochotę. Sam Kierownik jest przy tobie i uczy i poprawia i tłumaczy. Nieprawda ze to najdroższa szkoła -cena kursu to 1200-1280 zł. I macie wszystko do swojej dyspozycji. Poza tym w innych szkołach cena kursu to np.999 zl.lub np.1100zł. I co w tym jest? Materiały do nauki ?darmowy symulator? Pełne zajęcia teoretyczne? A w AUTOMOBILKLUB to wszystko jest.

5. automobilklub spoko, instruktorzy jazdy nie pisze:

Robiłam kurs w automobilklubie, wykłady z teorii nie były jakieś porywające ale dużo się można było nauczyć i pan od wykładów reprezentuje sobą wysoki poziom wiedzy i kultury. To samo kierownik ośrodka. Natomiast mój instruktor jazdy to jakiś żart, ciągle mu się coś myliło (np gadał głupoty przy nauce parkowania i kiedy później słowo w słowo powtarzałam te „instrukcje” denerwował się że nie słucham) stwarzał bardzo napiętą i nerwową atmosferę. Co prawda kilku rzeczy mnie dobrz nauczył ale przez niego wspominam naukę jazdy bardzo negatywnie. Moja koleżanka miała również lekcje z jakimś jeszcze innym instruktorem z Automobilklubu i z tego co mówiła to atmosfera była też nerwowa, a kilka razy pozwolił sobie na niemiłe komentarze w jej kierunku i krzyk. Ten cały symulator jazdy to taka jakby gra komputerowa tylko że się ma biegi i kierownicę, raczej słabe. Tragedii ogólnie nie ma ale jakbym mogła jeszcze raz wybierać to wybrałabym inną szkołę ze względu na instruktora.

6. SYLWIA pisze:

a ja polecam Navigatora, naprawdę świetnie uczą, nawet takie beztalencie jak ja posiada już prawko :) fajna atmosfera, ale i profesjonalizm, łuk, jazdę na wzniesienie, kopert, parkowanie, jazdę ogólną wszystko miałam w małym paluszku dzięki 30 h tam i zdałam :) naprawdę polecam :)

7. Aneta pisze:

Ja robiłam prawo jazdy w OSK Driver -Bogusław Linda i z całego serduszka polecam te szkołę jazdy. Podejście do mnie było świetne, a uważam, że byłam dość trudnym przypadkiem. Bałam się bardzo wyjeżdżać na ulice, a teraz od roku jestem cigle w trasie. Zdecydowanie najlepsze podejście do człowieka. Próbowałam w innych miejscach, ale zawsze się zniechęcałam.

8. Adam pisze:

Ja bardzo dobrze oceniam kurs w Driverze. Mają świetnych instruktorów. Dobrze szkolą mają wiedzę i potrafią ją przekazać. Nie ma problemów z umawianiem jazd. Dobra obsługa biurowa. Mają tez dobre samochody. Kurs przebiegał sprawnie i bez problemów. Egzamin też zdany bez problemów

9. Mariolkaolka pisze:

Obiecałam swojemu instruktorowi że jak zda egzamin za pierwszym razem to napisze w cieci dobrą opinie co też czynie bo egzamin zdałam:). Jak da mnie szkoła Driver jest godna polecenia. Kurs przebiegał w miłej atmosferze. Instruktor ma super podejście do kursanta szczególnie początkującego jak ja. Cierpliwie instruował jak wykonać poszczególny manewr. Na mieście tez spokojne tłumaczył jak należy się zachować w danej sytuacji.

10. Rafffi pisze:

W Driverze Bogdana Lindy dobrze uczą jeździć. Robiłem u nich kurs i jestem mega zadowolony. Potrafią dotrzeć do kursanta i odpowiednio g przygotować do egzaminu i późniejszej jazdy samochodem. Duży nacisk kładą na bezpieczeństwo. Do tego mają dobre samochody. Spokojne ich polecam

11. Ewelina pisze:

Dobrze uczą jeździć w Driver Rzeszów. Robiłam tam kurs. Przystępnie i rzeczowo wyjaśniają zagadnienia drogowe. Jazdy w miłej i spokojnej atmosferze. Instruktor cierpliwie i sumiennie szkolił mnie na placu i na mieście. W efekcie egzamin zdałam za pierwszym razem.

12. Maciek pisze:

W OSK Driver dobrze szkolą. Robiłem tam kurs z kolegą. Oboje zdaliśmy egzamin zarówno teorie jak i praktykę za pierwszym razem. Mają dobrze przygotowane samochody i dobrych instruktorów. Kurs sprawnie przeprowadzony w dogodnych dla kursantach terminach

13. Zośka pisze:

W Szkole Driver można dobrze nauczyć się jeździć. Ja tam robiłam kurs. Nauczyli mnie jeździć sprawnie i bezpiecznie. Instruktor cierpliwy i kulturalny. Perfekcyjnie przygotowali mnie do egzaminu.

14. Sławek pisze:

Polecam szkołę Driver. Potrafią dobrze wyszkolić przyszłego kierowcę. Instruktorzy z cierpliwością i z zaangażowaniem uczą jeździć. Na placu ćwiczyliśmy manewry do skutku. Na mieście omówione każde skrzyżowanie przejechane i omówione. Po prostu solidnie uczą.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *