Niestosowny strój kontrolera

szkoda ze nie miał napisu Ch. W D. P.

Zakonnik pokazuje gest powszechnie uważany za obelżywy, a poniżej widnieje przekleństwo w języku angielskim – taki obrazek miał na koszulce kontroler, który sprawdzał we wtorek bilety w miejskim autobusie. Może go to kosztować utratę pracy

Na kontrolera w takim stroju natknął się fotoreporter "Gazety" Waldemar Sosnowski. – To obraża uczucia religijne – denerwuje się. Kontroler zamiast służbowego stroju miał na sobie koszulkę i czapeczkę – firmówki czasopisma "Fakty i Mity".

Co na to dyrektor rzeszowskiego MPK? Wiesław Pomianek przypomina, że kontrolerzy bezpośrednio zatrudniani przez przedsiębiorstwo mają służbowe mundury. – Ale pozostali również zobowiązani są do noszenia schludnego, estetycznego i czystego stroju w pracy, także takiego, który nie narusza dobrych obyczajów – podkreśla Pomianek i zapowiada wyciągnięcie wobec pracownika konsekwencji. – Zaraz zaproszę na rozmowę do siebie pracownicę, która odpowiada za wygląd kontrolerów z zewnętrznej firmy, świadczącej dla nas usługi – zapowiada.

Zaskoczone jest także kierownictwo firmy CSG, która świadczy usługi dla MPK. – Jeśli to się potwierdzi, podejmiemy decyzje dyscyplinujące wobec tego pracownika, łącznie ze zwolnieniem go z pracy. Zasady, które obowiązują w naszej firmie, są dość czytelne. To podstawa – wiedzieć, że w pracy należy wyglądać porządnie. Absolutnie nie możemy sobie pozwolić na niestosowny strój naszych pracowników – komentuje Grzegorz Milczanowski, dyrektor ds. kontroli i windykacji w firmie CSG.

– Taki wygląd jest odpowiedni dla pracownika "Faktów i Mitów". Na pewno jednak nie dla kontrolera. Pracownicy, tacy jak kontrolerzy, kierowcy, rewizorzy czy konduktorzy, powinni mieć na sobie strój odpowiadający pełnionym przez nich funkcjom – komentuje Jacek Grabowski, kierownik Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Rzeszowie. – Nie znam się na angielskojęzycznych napisach, więc to mnie nie obraża, ale na pewno nie dałbym biletu komuś w takim stroju, bo jest niewiarygodny. Tak reprezentować mógłby czasopismo, a nie MPK – dodaje.

może wreszcie era nieumundurowanych kanarów sie skończy :?: nie wiesz czy to ogór czy nie, wrzodów można dostać :mrgreen:

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top