Bezprzewodowy internet

100mbit/ za 30pln – szalenstwo ;) , cos ci sie liczby pomylily ;)

Owszem pomyłka oczywista. Zapewne w tray u wskazujesz myszkš i pokazuje Ci standardzik 100 Mb/s. To max przepustowoœć jakš "wycišga" karta, ale Twoje łšcze skoro płacisz 30 PLN/m-c jest z pewnoœciš ma 512 lub nawet może i 256 kB/s i to asymetrycznie. Czyli tyle na œišgania a połowa z tego na wysyłanie. PROSTA SPRAWA: w przeglšdarce wpisz http://www.dsl.cz kliknij na ten zegar i zobaczysz po chwili na jakiej wartoœci "zawiœnie" wskazówka. Tylko się nie rozczaruj niemile :-D
Co do Pułaskiego …
Tam o ile wiem jest TVK Vectra. Żadna rewelacja. Starałem się systematycznie o podpięcie do sieci od nich bo mam kablówkę i zawsze taka sama odpowiedŸ: brak możliwoœci technicznych w Pana budynku :-( To po co na swojej stronie WWW maja takie wypasione reklamy, że internet dla każdego?
Jeœli chcesz miećc internet za free skorzystaj z Resmana. "Podepniesz" sie do SP nr 3 na Hoffmanowej albo do Gimnazjum na Pułaskiego. Nie wiem w którym bloku/miejscu będziesz mieszkała i na którym piętrze. Może być "martwy" teren gdzie nie złapiesz nic bo czeœć bloku Ci przysłoni nadajnik i klapa. Tak czy inaczej będziesz musiała zainwestować ok 70 PLN za antenę Edimax na USB do niej można podpišć antene zewnętrznš Yagi albo panel. Wydatek kolejnych ok 80 PLN. Razem jednorazowo max 200 PLN i masz zestaw do odbioru bo na antenie wbudowanej w matrycę złapiesz sieć ale tuż pod hot-spot em. Napisz na którym piętrze zamieszkasz i czy z okna widać nadajnik na gimnazjum czy na SP nr 3. Wtedy coœ się pojaœni …. POWODZENIA !

[ Dodano: 2007-08-27, 20:03 ]
Zapomniałem dopisać, że standardzik dla kart ethernetowych (łšcza kablowe – stradycyjne). Przy sieciach bezprzewodowych w praktyce spotyka sie max 54 Mb/s choć na ultrakrótkich krótkich dystansach przy zwielokrotnieniu propagacj zahacza się o 108 Mb/s :-D

No to że sie tak wyraże cienizna. Ale do przeglšdania stron i odbioru poczty z małymi załšcznikami jakoœ ujdzie. Z tego co piszesz to z Resmana prawdopodobnie nie skorzystasz. Pozostaje kablówka – Vectra albo monopolowa neostrada. Jak weŸmiesz najwyższy pakiet TV to na net masz zniżke. trzeba poczytać na stronie www.vectra.pl

Cóż niczego nowego nie odkryję piszšc to:
Jeœli chcesz internet po kablu to mimo wszystko Vectra lub Multimedia. o ile wiem nie ma ograniczeń transferu (download) w każdym abonamencie.
Jesli bezprzewodowo to w okolicy Pułaskiego sš tacy dostawcy:
netcomp
skyware
Może sš i inni ale w eterze Netstumbler mi nie pokazuje więcej.
Owocnych poszukiwań :-)

Zdecydowanie tak. Antena dołšczana do karty jest zawsze mocniejsza niż tak wbudowana jak np w laptopie. Ale mówię tu o antenie zewnętrznej kierunkowej np. yagi albo panel o zysku na poziomie 12 dBi. Skoro widzisz nadajnik i między Tobš a nim nie ma przeszkód typu inny budynek, drzewo itp to sygnał powinien być na tyle dobry żeby stosunkowo komfotowo korzystać z Resmana. Poza tym być może masz coœ pogmatfane w rejestrze-coœ się zainstalował i ładuje się przy uruchomieniu przeglšdarki i zapycha łšcze. Najpierw załatw sobie odpowiedniš antenę. Ustaw w polaryzacji pionowej i skieruuj w stronę nadajnika. Potem odpal Netstumblera i zobacz jakie sieci sa w eterze. Może być i tak, że jakaœ inna sieć nadaje na tym samym kanale co Resman i zakłóca jego transmisję. Ja odbieram Resmana na kanale 13. Wczeœniej był ustawiony na 11. U Ciebie hot-spot może być ustawiony jeszcze inaczej i to trzeba sprawdzić. Skoro mieszkasz niedaleko nadajnika nie powinno być żadnych problemów.

Tak to na 100% sprawdzona informacja. Znajomy ma i używa. Łatwo się to konfiguruje. Problem tylko w tym, że albo musisz być dość blisko hot-spot a. Poza tym ustaw net w telefonie tak, by pieorszeństwo w połączeniu z WWW miał własnie WLAN a nie GPRS bo rachunek Cię przykryje :-)

To tak: z 200m z domu, przez szyby nie ma szans. Kiedyś próbowałem połączyć się na wewn antenie laptopa z ok 250m – bez powodzenia :-(. Więc połączenie zaskoczy jak staniesz ok 100m "z hakiem" od nadajnika. Szyby w oknach skutecznie wytłumiają sygnał a praca w domu przy otwartym oknie zimą to średnia przyjemność :-)
Poza tym musisz tak skonfigurować telefon, żeby po "odpaleniu" przeglądarki WWW z internetem łączył sie przez WLAN (z hot-spot em Resmana) a nie przez GPRS bo rachunek przyjdzie niemały :-) Konfiguracja WLAN a nie jest trudna. Cóż, nie wygląda to tak różowo jak w ulotkach reklamowych producentów i operatorów :-) W razie problemów pisz. Powodzenia

Potrzebuję jakichś informacji o internecie bezprzewodowym.
Bo przeprowadzam się na pułaskiego, będę miała laptopa i przydałoby się coś bezprzewodowego…
Ktoś się orientuje w takich sprawach? Ja w ogóle i chciałabym, żeby ktoś mi pomógł.
Żeby net tylko nei był wolniejszy niz 100,0 mb/s i w miarę tani.
Tutaj na 1000leciu mam internet z takową prędkością i ceną 25-30 zł na miesiąc.

Hm… 6 piętro – blok nr 5. Niestety całą jedynkę zasłania inny blok :( A 6 to nie wiem gdzie dokładniej jest… Ale też chyba nie będzie sygnału… :>
Rychlost připojení k internetu:    70,44 kbit/s
Rychlost stahování dat:    8,8 kByte/s – cokolwiek by to nie znaczyło :>

Heh… Tym bym się nie zadowoliła, bo dużo zasysam. ^^
Jeszcze mam chwilę czasu… Mam nadzieję, że coś znajdę.

A czy dzięki tej antenie zewnętrznej, o której pisałeś, jest lepszy zasięg w resmanie? i czy od tego będzie zależała szybkość ładowania się stron? Korzystałam z tego, ale faktycznie "korzystać" to można u mnie po 23.00, bo dopiero wtedy net jakoś chodzi. W ciagu dnia zdarza się i tak, że kompletnie nic się nie ładuje tudzież ładuje, ale pół godziny jedna strona. Nadajnik widzę przez okno, lekko na ukos, po drugiej stronie ulicy. Czy taka antena może pomóc?

Przymierzam się do zakupu Nokii E61i, ona ma Wi-Fi i właśnie koledzy mi mówili że jest możliwość odbierania nią resmana i posiadania darmowego neta w komie :D Niestety ja nie mam o tym zielonego pojęcia więc może ktoś z was mi powie czy to prawda ;) Oczywiście nie kupuje tego telefonu ze względu na tą funkcje lecz była by bardzo przydatna. :grin: Pozdro :P

To spoko :D Mieszkam około 150-200 m od szkoły na której jest nadajnik i około 350 od politechniki na której też jest nadajnik więc będzie mi działało w domu? :D Nie wiesz może czy to nie za daleko? ;> Czyli jeśli ustawie WLAN jako sposób odbierania internetu to nic nie zapłace czy jednak jakieś koszta są?:)

Dzięx ;) W razie pytań jeszcze tu napisze ;)

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top