Nowy komp i internet nie dziala

najprawdopodobniej w Vectra wpisany jest MAC adres Twojego stacjonarnego komputera i tylko on może korzystac z Internetu. Jezeli chcesz zeby dzialal laptop musisz sie z nimi skontaktowac zeby zmienic MAC adres komputera stacjonarnego na MAC adres laptopa

ew. mozesz podzielic sobie internet za pomoca takiego urzadzenia – wtedy bedziesz mial równiez dostep bezprzewodowy do Internetu

Vobis.pl – NETGEAR AccessPoint Router 54G WGR614EE

Możesz też dodać adres MAC z laptopa(nie musi być podany tylko jeden adres MAC) i będziesz mógł używać i na stacjonarnym i na laptopie.

Vectra ma tak zrobione że na jednym modemie może być jeden komp. Jest możliwość podpięcia drugiego przez usb.
Z tego co wiem legalne dodanie drugiego komputera bez żadnych problemów to 10zł wyższy abonament, za to transfer nie jest o połowę niższy.

witam,

mam podlaczony komp stacjonarny i wszystko dziala a gdy podlaczam laptopa, swiezo zainstalowany windows xp, ustawienia sieciowe standardowe (wszystko jak na tym stacjonarnym) to internet nie dziala. pokazuje sie okienko ze jest polaczenie 100Mbit ale pakiety sa tylko wysylane, a nie odbierane.
na stacjonarnym nieznalazlem zadnych dodatkowych ustawien, ktore moglbym przepisac na laptopa.

chodzi o polaczenie kablowe, router motoroli, dostawca Vectra w Rzeszowie.
mam nadzieje, ze moze mi ktos tu pomoc.

z gory dziekuje,
S.

dziekuje,

czyli ja sam nic nie moge zrobic do soboty lub poniedzialku musze czekac?

pozdrawiam

witam,

po telefonie z vectra znam juz rozwiazanie mojego problemu i podam go Wam, jesli komus zdazy sie podobny:

aby podlaczyc inny komp trzeba na 15 sekund odlaczyc router od pradu i on sie potem przestawi na nowy komputer.

proste i dziala :)

pozdrawiam i dziekuje za Wasza pomoc!

Cytat Kretos;16100 :
Możesz też dodać adres MAC z laptopa(nie musi być podany tylko jeden adres MAC) i będziesz mógł używać i na stacjonarnym i na laptopie.

pytanie: JAK?

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top