Akademik Olimp

<cytat> Dom Studencki "Olimp"
35-203 Rzeszów
ul. Siemieńskiego 17
tel. (0…17) 853 92 05
Kierownik mgr Grażyna Taradajko

W akademiku Olimp zakwaterowani są studenci Wydziału Prawa. Budynek jest 4 piętrowy, pokoje są 3 – osobowe, na każdym piętrze są wspólne kuchnie i sanitariaty. W akademiku tym znajdują się również: sala telewizyjna, ksero, pokój cichej nauki, wrzutowe aparaty telefoniczne.
</cytat>

ogolnie zeby dostac miejsce w akademiku trzeba zlozyc wymagane dokumenty i czekac na rozpatrzenie. Jesli dostaniesz skierowanie np. do Olimpu, idziesz do kierownika tego akademika i sie kwaterujesz . Jesli nie, nic straconego. Po 6 X idziesz do kogos kto sie zajmuje przydzialem miejsc w DS , mowisz ze chcesz mieszkac, pokazujesz swieza legitymacje i dostajesz do reki skierowanie do akademika jakiego chcesz .

pozdrawiam!

baardzo duzo zalezy od kierownikow, oni sa panami na wlosciach . jak zagadasz, moze cie zakwaterowac nawet 1X bez skierowania – juz wtedy wie czy i ile ma miejsc wolnych NA PEWNO i czy jakies znajdzie sie dla ciebie zanim zdobedziesz skierowanie.
jesli sie nie da tedy, przez te 6 dni, jak masz kogos znajomego na stancji lub w akademiku mozesz tam przekimac. do tego dworzec jest calkiem przystepnym miejscem, ewentualnie park nad wislokiem :diabel2: to zart ofkoz…

wynajecie pokoju gdziekolwiek troche kosztuje , ok 10zl akademik jakikolwiek ale bez poscieli i musisz miec nagrany nocleg u znajomego .

najgorszego scenariusza nie ma co zakladac, mam nadzieje ze dostaniesz miejsce bez problemu. w tej chwili ceny pokoi sa takie, ze masa ludzi mieszka na stancjach, a w akademikach tylko ci ktorzy musza/chca . w rezultacie wszyscy ktorzy skladaja podania dostaja miejsce…
trzymam kciuki! :P

:)
to jeszcze zalezy ile jest to troche . co roku jest inny prog, ale pod uwage bierze sie tez odleglosc m. zamieszkania od rzeszowa, rodzenstwo , czy rodzice maja gospodarstwo, czy pracuja, czy na emeryturze/rencie…

nie spotkalam sie z przypadkiem zeby ktos predzej czy pozniej miejsca w DS nie dostal… nawet jesli po 6X nie bedzie miejsc, zawsze ktos sie wyprowadza jak tylko pozna komfort akademika… do konca zimy zostaje ok 80% ludzi ktorzy sie wprowadzili w pazdzierniku…
nie ciesz sie jeszcze zeby nie zapeszyc, ale szansa na miejsce jest baaardzo duza. poza tym juz powienienes wiedziec, nikt w dziekanacie telefonu nie odbiera?
:D

eee gdzie w ogole jest ten akademik
wiesza mi sie komp i nie moge mapy rzeszowa odpalic… thx za ew. info ;)

Cytat frycek1987 :
no to tak troche sporo

no tak troche sporo ;)
3 lata temu jak ktos mial powyzej 560zl to dostawal akademik jedynie z odwolania, a i to niekoniecznie… potem DS zdrozaly, a bardziej popularne staly sie mieszkania . od tamtej pory praktycznie akademik dostaja wszyscy ktorzy zloza podania…

jak nie dostaniesz, zawsze mozesz pisac odwolanie, ze jestes w trudnej sytuacji finansowej, musisz mieszkac w rzeszowie a nie stac cie na wynajem pokoju.
dramatyzowac nie ma co. cos sie zawsze poradzi :P
w razie czego bede ci paczki zywnosciowe przysylac pod most na wisloku :D
:diabel2:

Cytat frycek1987 :
wolal bym na poczatek poczuc atmosfere akademika

jeeee nie moge sie pazdziernika doczekac :P wierz mi, atmosfere poczujesz od razu :D

Cytat frycek1987 :
a jak mi sie nie bedzie podobalo to przeniose sie do jakiegos mieszkania

nie sadze zeby ci sie nie spodobalo ;P chyba ze do ludzi w duzych ilosciach jestes nieprzyzwyczajony ;)
ja z kolei nie rozumiem JAK MOZNA MIESZKAC GDZIE INDZIEJ NIZ W AKADEMIKU!!

akademik rules :509:

ufff cale szczescie ;) przynajmniej nie bedziesz uciekal, byle jak najdalej od akademika…
:D

podpieli net i kablowke. PODOBNO maja byc tez telefony – siec wewnetrzna. cena wzrosla, ale trudno. wazne ze nie trezba bedzie do kafejki chodzic chcac sprawdzic mejla ;)

faktycznie, warunki mieszkaniowe lepsze na polibudzie, choc teraz wyremontowali 3/4 laury i filona. nie do poznania ;)

Ja tylko dodam że niedaleko owego akademika jest izba wytrzeźwień a naprzeciwko niego w odległosci moze 20 metrów jest biedronka. No i czasami mozna oberwać jajem od jakiegoś sfrustrowanego studenta :)

jak siec w akademiku olimp zadziala to sie zdziwie…
mocno zdziwie – chcialem, zeby zadzialala juz w zeszlym roku… ale coz wladze nie chcialy… i pewnie nadal nie beda chcialy… status qou im odpowiada…

ja w olimpie nie mieszkam i nie mieszkalem… ale z tego co slyszalem to podobno zaczeli cos robic… inforamcja ta wielce mnie zdziwila… coz mimo wszystko, trzymam kciuki… choc watpie w mozliwosc sukcesu…

Beznadziejne macie na UR te akademiki.. Polibuda wymiata :B

kurcze ja narazie wynajałem mieszkanie tzn. tylko pokoj, cena jest minimalnie wyzsza od akademika bo 230zl z mediami i internetem ale sie tak wlasnie nie przeniesc do akademika. pomieszkam ze dwa tygodnie moze akurat sie pozniej jakies miejsce znajdzie:/

Wlasnie sie dostalem na I rok prawa na UR i chcialbym sie dowiedziec jakie ogolne warunki panuja w tym akademiku, i czy trudno sie do niego dostac?

no tak tylko do tego 6X trzeba gdzies przemieszkac ;-)

no to mam nadzieje bo dochody na osobe u mnie troche wynosza, a ja chcialbym mieszkac w akademiku :)

w takim razie, pozyjemy zobaczymy ;)

no jak narazie to zle nie jest bo co dzwonie to to zawsze ktos odbiera, a czasami nawet taka mloda pani ktora dzisiaj widzialem w dziekanacie ;-)

jestem ciekaw czy dostane akademik, mieszkam 110 km do rzeszowa, a dochod na 1 czlonka rodziny wynoski ok 1000zl netto ;/
no to tak troche sporo ale kto wie….

:) no pod most to sie raczej nie wybieram, zawsze sie jakies lokum znajdzie ;-)
ale wolal bym na poczatek poczuc atmosfere akademika gdzie jest sporo ludzi :) a jak mi sie nie bedzie podobalo to przeniose sie do jakiegos mieszkania, pewnie sie na roku jakas oferte tez znajdzie :)

przedewszystkim, pozytywne myslenie, i bedzie dobrze :D ;)

no wlasnie ja tez od zawsze marzylem o akademiku i lubie ludzi w duzych ilosciach ;-)

przeciez z definicji czlowiek jest istota spoleczna ;-) :D

a co, zgarzaja sie tacy co uciekaja ? :mrgreen:

ja tam jeszcze nie bylem w tym akaemiku bo dopiero sie na studia dostalem ale wiem ze licza sie ludzie ktorzy sa w akademiku a nie sam akademik, bo to ludzie czynia akadaemik ;P

a co tak trudno sie jest uczyc w akademiku? wydaje mi sie ze jesli sie tylko chece to mozna sie nauczyc ;]
a i zawsze latwo pomoc mozna znalesc ;)

a tak z ciekawosci zapytam jak wyglada pokoj w akademiku, bo doszly mnie wiesci ze w pokoju sa luzka 1 stol i krzesel tyle ile osob, no i jakies polki na ciuchy, czy to prawda? czy moze jest ze kazdy ma swoje biorko?

[ Dodano: 2006-09-15, 14:21 ]
Dostalem sie do Olimpu mo i jestem ciekaw jak tam jest, czy to jakies cywilizowane miejsce czy lepiej zabrac ze soba pakiet survival z maczeta i woda w proszku? ;)

no i jak tam jest z siecia, bo ja bez netu to nie przezyje ;-) :D

oj cos dziwne informacje masz, bo mieszkam tam juz tydzien i zadnego neta nie widzialem :D troche mnie to irytuje, ale mam nadzieje ze w koncu zalaza ta siec, ponoc juz od 3 lat obiecuja ;)

Oczywiscie mieszkam na 3 pietrze (tzw. Meksykanskiej dzielnicy) :D slynnej na caly akademik :]

nadal mieszkasz na olimpie? czy juz gdzie indziej? bo moze trzeba sprobowac zorganizowac zmasowany atak na szefostwo i nie dawac za wygrana, w koncu zawsze mozna sie powolywac do wyzszych instancji – dziekan – rektor ;)
a motywowac potrzebe zalozenia sieci tym np, ze biblioteka uniwersytecka zostla zinforamtyzowana, i ksiazki nalezy zamawiac prez internet, a od przyszlego roku i bibliteka naszego wydzialu zostanie tam przeniesiona.

wiec marcinus, jesli nadal mieszkasz na olimpie to moze sie jakos skontaktujmy, i grupa zacznijmy wywierac presje,, preciez grupa moze wiecej niz jednostka ;-)

Oj wszystko jest na dobrej drodze :) sam wnosilem czesci do piwnicy :)
antena juz wisi na dachu, kabel jest pociagniety do piwnicy gdzie bedzie serwer, teraz tylko trzeba czekac na ekipe zeby przyszla i zalozyla gniazda po pokojach, a razem z netem bedzie kabluwka i telefon w kazdym pokoju :D

Jesli przez 1 tydzien listopada sie nikt nie pojawi od zalozenia gniazd po pokojach, to przejde sie do Pania kierowniczki, i uprzejmie poprosze o numer tel. do firmy ktora sie tym zajmuje, i porozmawiam sobie z nimi ;) a jak nie poskutkuje to zastosuje taktyke, natretniaka, az wreszcie zeby miec swiety spokoj przyjda i to zrobia :D

i gowno sie nauczysz i polecisz za pol roku :) GL :P

Hejka;) Dostałam się na I rok Prawa na UR i obecnie poszukuję jakiejś DOBREJ stancji. Mieszkam daleko od Rzeszowa i zupełnie nie znam tego miasta. Jadę tam dopiero jutro, coby się troszkę rozejrzeć i złożyć dokumenciki :) Dlatego bardzo proszę, jeżeli ktoś z Was miałby namiary na jakieś przytulne lokum, bardzo prosze o kontakt :)
Pozdrawiam :)

Ja tez wlasnie dostalem sie do tego akademika, sa na tym forum uzytkownicy ktorzy rezydowali tam?

Rowniez bym prosil o jakies blizsze informacje ;)

Hej;) a może mógłbyktoś napisac jak sie mieszka w Olipmie??? :plotki:

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Top